kolik asi stojí natažení 240m drátěného plotu včetně zabetonování sloupků,pouze cenu za práci.děkuji.

Nejlepší odpověď
Pájo

16 – 20 tis.

Ve třech lidech cca 90 hodin.
Tedy: 90 hod.* 3 lidé = 270 hod. celkem.

270 hod. * 60,– Kč/os./hod. = 16.200,– Kč (bez DPH)

Počítáno s cca 116 dírami (96+2+18) pro sloupky (a vzpěry sloupků) při vzdálenosti mezi sloupky 2,5 m.

240 m / 2,5 m = 96 děr pro sloupky…

  • 2 vzpěry (díry) u koncových sloupků.

Průběžné vzpěry u sloupků po 25ti metrech.
240 m / 25 m = cca 9 x dvě vzpěry (díry).

Kopání děr 30×30cm v měkkém podkladu, do hloubky 20–30 cm, dále postačí odvrtat ručním vrtákem o průměru 150 mm dalších 40 – 60 cm (alespoň u těch krajních nebo rohových, dále i u těch, co by měly mít vzpěry, tj. ty po každých cca 25 metrech).

Díry pro ty průběžné bych dělal 20×20×30 cm a o něco mělčí vrtání.

Záleží na tom:

  • budou-li v plotě další vrátka, vrata – tzn. pokaždé počítejte o další dvě vzpěry navíc.
  • jak je tvrdé podloží (v hlíně se dá vykopat a následně odvrtat cca ve dvou lidech tak 4 díry/hod.)
  • betonování ve třech lidech počítejte cca. 4–5 sloupků/hod. (jeden míchá beton a naváží, další dva betonují)
  • má-li být u země betonový „panel“ potrvá to déle – musí se také navážet.
  • má-li být mahoře ostnatý drát apod. je to další drát (dráty navíc)
  • jaký je obecně terén pozemku, který chcete oplotit a jak je dostupný
  • je-li tam dotažena voda a proud pro míchání (může-li být použita míchačka)… absence obého může budování značně prodražit
  • záleží i na lokalitě, kde budete plot budovat (někde u Prahy nemusíte prac. sílu za 60,–/hod. sehnat)
  • do ceny by se mělo vejít i zaměření a vytyčení sloupků, napojování pletiva a přidrátování