talka

Kolik asi má moucha čichových buněk – vzhledem k jiným tvorům/hmyzu?

Na jakou vzdálenost cítí zdroj potravy?

Nejlepší odpověď
beer

Mouchy jsou názvem pro většinu celého řád dvoukřídlých a ten zahrnuje zhruba 100 000 druhů !
Podle způsobu života (například potrava) se jednotlivé druhy značně odlišují a z toho důvodu mají také velmi rozdílné a jinak vybavené smyslové orgány.
Zjistit proto počet jednotlivých buněk proto vyžaduje přesnější dotaz a navíc předpokládám, že nebyla většina druhů natolik detailně prozkoumána. Nejvíce je známa octomilka (Drosophila melanogaster), poněvadž je laboratorně využívána jako modelový organismus při studiu genetiky, evoluce, atd. I v tomto případě by ale dokázal fundovaně odpovědět snad jen profesionál, který se právě tomuto věnuje.

Zdroj: Studium entomologie