Kolik asi let před naším letopočtem se datuje vznik sekery? Děhuji

Nejlepší odpověď
fcoop

Paleolit starší (3 mil. – 230 tisíc r. pred n. l.).
n prvý nástroj bol “pästný klin”
industria jaderná (kameň skoro hotový našiel a len trošku upravil)
industria výštepná (museli štiepiť kameň, otľcť do tvaru pästného klina)
n sekeromlat, sekera – drevená rukoväť, spojenie lykové
n používanie ohňa (prvá výroba, opekanie mäsa)

n vývoj artikulovanej reči.

Pokud si chcete počíst --

http://www.fber­g.tuke.sk/kg/pred­mety/IHOT/dej­tech.pdf

Další odpovědi
venkovan

Dva dny po tom co „Zlomený zub“ v sousedním brlohu začal čepovat destilovaná semena trav a lovec „Smajdavá noha“ neměl na útratu.

bolak

Přesně ti to asi nikdo nepoví.
Z toho co píše fcoop, to bude asi 1 milion let před naším letopočtem, plus mínus dva miliony let :)
Jo, a byla za dva zlatý a topůrko za tolar.

Drap

cca odhaduji 15000 – 20000 let př. n. let.