Reganois

Kolik Amazonek ještě žije?

Nejlepší odpověď
UPhelp

Žádné, „vymřely,“ když zanikla jejich kultura. Jejich potomci ale určitě existují, pokud tedy skutečně existovaly (ale archeologické nálezy už to myslím potvrdily, i když se asi nejednalo o zcela ty typické amazonky z řecké mytologie… ale kdo ví).
Jinak se má za to, že to byli Skythové, kde jejich ženy běžně válčily a též se cvičily pro válku (ale nebojovaly sami, ale se svými muži po boku, takže to trochu odporuje Amazonkám).
Ale taky byly kdesi nalezeny pozůstatky těl a hlavně výzbrojí, složené výhradně z ženských, jen už nevím kde odpovídající i době Amazonek (ale „Skýťanky“ to nebyly).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.