Nikikalu

Pamatujete na vodku (objevila se kolem „revoluce“) s příchutěmi, tzv. hopsinku? Je ještě k mání?

Kolem revoluce byla velmi oblíbená vodka Koskenkorva Peach 21 (21 %) s příchutěmi(tzv. hopsinka. A dnes už není téměř k dostání. Pamatujete? Čím to? Že by se tak rychle změnila preference chutí zákazníků?

Odpovědi
Drap

Nepamatuji, nebo si alespoň na nic podobného s 21 % nevzpomínám. 21% neni vodka. Netuším sice, kterou revoluci myslíš, ale už naši pradědové s oblibou pili 20% alkohol. Kdysi se míchal v každé hospodě pod různými názvy /Bílá, čistá, obsíkačka…/ Později se to prodávalo v každém obchodě s potravinami pod názvem výčepní lihovina. Nic nového pod sluncem.

Mc Merkurion

… ano, velmi dobře se na ni pamatuju, k dostání je, je to vodka, a dneska má i jiný příchutě, dělají ji například pod značkou Jelzin: https://www.go­ogle.cz/search?q=Jel­zin&newwindow=1&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0a­hUKEwiUz66V2O3U­AhVIVRoKHY6_CN8Q_A­UICigB&biw=1229&b­ih=595#newwin­dow=1&tbm=isch&q=jel­zin+druhy
… Drape, tu dvacítku, co myslíš, jak pili naši pradědečkové (oficiálně se to jmenuje výčepní lihovina https://www.go­ogle.cz/search?q=v%C3%BD­%C4%8Depn%C3%AD+li­hovina&newwin­dow=1&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjB76Pm2O3U­AhVLvRoKHRs0C94Q_A­UICigB&biw=1229&b­ih=595 ), tak se jí říkalo „obsíkačka“ …

autacek

Ano, v době po „plyšáku“ nám sem vedle BH90210 přišli Kačeři a Šmoulové. A právě hopsinky tehdy byly cool.

Roman71

Jó Koskenkorva Peach.. Co jsem se jí namlsal! :D