Poklička

Kolek na lahvi,rady k alkoholu

Dobrý den,prosímVás může mi někdo říci,co je ,jak vypadá,nebo co se považuje za kolek na lahvi alkoholu,tedy kolkovaného a tedy nezávadného?Abych si dal pozor,v lednici mám Tuzemský rum, používáme většinou jen do pečiva,ale koupený již dříve,kde mám hledat ten kolek na té lahvi,u piva se toto,co se ted děje nemůže stát?A jak je to s vínem,na co si dát bacha,abych nekoupil ten nebo ten alkohol špatně a případně neotrávil celou rodinu,Je mezi Vámi tu nějaký odborník,který tomu rozumí a poradil by?Moc prosím,děkuji za případné odpovědi či názory.

Nejlepší odpověď
baghira

Kolek je takový ten proužek papíru přelepený přes uzávěr. Není nemožné ho zfalšovat.
https://encrypted-tbn2.google.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcTsclvCB54v9zLccuL­HL8Y-u1VdqLV74bsTy­ofawuSSastCblOShQ
Celá ta věc se týká pouze lihovin (včetně toho rumu), ne piva a vína.

Další odpovědi
hanulka11

nejsem odborník ,ale kolek na lahvi vím jak vypadá
http://svetobraz­ku.cz/upload/i­mages/cqs13475­40578x.jpg
ale i kolky se dají falšovat – kdo má tu možnost

iceT

Hele,taky nejsem odborník,ale radu ti dám-není lepší koupit něco děckám,manželce či přítelkyni?To to bez toho sajrajtu nemůžou lidi vydržet?

briketka10

odborník nejsem Rum Vodku nepiju
ale radu ti dám, Rum vylij do dřezu a další do uzavření Aféry nekupuj..
je možné, že i v hypermarketu bys mohl narazit na pančovaný..

mosoj

Týká se to pouze lihovin alias destilátů. Co je lihovina je zde :

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-palenkou-destilatem-a-lihovinou-s-ovocnym-destilatem