Jikra

Koláčová dírka.

Tak přátelé tož mudrujte: co je,kde je a co způsobuje tzv.koláčová dírka.

Nejlepší odpověď
Jose1f

Koláčová dírka je, když jíte a zaskočí vám jídlo do koláčové dírky. Zakuckáte se a když je to větší kousek, tak to může být i problém.
Polykané sousto musí projít do trávicí soustavy. Někdy se ale stane, když hltáme a mluvíme při jídle, že zabloudí do dýchací soustavy (viz hrtan a hltan). Lidově se tomu říká, že zaskočilo, nebo vklouzlo do koláčové dírky.

Další odpovědi
Alesh

Tak tohle mě vyloženě pobavilo … 🙂

Dotaz uživatele:
Vážený pane doktore, chtěla jsem se Vás zeptat, co to je koláčová dirka a zda je možné si ji v krku nahmatat. Naposledy když jsem chtěla vyvolat prstem zvracení zajela jsem do něčeho měkkého, odchlíplého. Nevím co to může být a znepokojuje mne to. Krční mandle mi vytrhli v 28 letech.Děkuji za Váš čas.Milča

vloženo: 07.11.2009 13:04:10
Odpověď lékaře:
Vážená paní Milčo,
nevím, co to je „koláčová dírka“ a nikdy jsem se s tímto výrazem v medicínské terminologii nesetkal.
S pozdravem
A. K.

Zdroj: http://www.cpzp­.cz/main/dota­zy_on.php?tema=4&id=3160­0&p_str=19

quentos

Jose1f: tak to je teda definice jak stehno :{D> prej: „koláčová dírka je, když jíte a zaskočí vám jídlo do koláčové dírky“ :{DD>

nevím jak vy, ale já se teda z toho nedozvěděl zhola nic, natož co to je :{)))>

Jose1f

Je to, když se někdo při jídle zakucká. V krku totiž máme dvě cesty. Jedna vede do žaludku, jedna do plic. Když to jídlo jakoby vdechnete, tak tomu se dřív dětem říkalo, že jim zaskočilo do koláčové dirky.

quentos

tak to už je lepší :{)> dík