LucinkaLLL

,,Koláče v podpaží"

Mám velký problém s pocením. Když jsem ve škole nebo někde ve společnosti, prostě když nejsem doma, potím se jako prase :( Ale když jsem doma, nepotím se vůbec.. Nejspíš to mám tedy ze stresu :( A nevím, co s tím.. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Orange

Začal bych řešit stres a ne pot. Těžko takhle na dálku říct, v čem je problém. Pokud je problém teď „nový“, nebude to třeba tím, že jsi o prázdninách trávila dost času sama? Asi si budeš muset zvyknout na společnost.

Další odpovědi
Bedy

Neřešte důsledek (tedy pot), ale příčinu (stres). Zkus se kouknout na internetu po uvolňovacích cvičeních, do školy si třeba do termosky udělej nějaký čaj na uklidnění apod. Až pak bych třeba řešil výměnu deodorantu za nějaký jiný, co má například navíc stres-protect apod.
Někdy pomohou i volnější věci a správné barvy – kde to není tolik vidět.

Liii

Pokud je pocení způsobeno stresem, tak by samozřejmě bylo nejvhodnějším řešením odstranit původce stresu. Bohužel sama dobře vím, že ve škole či v práci je často téměř nemožné.
Určitě používejte antiperspiranty. Pokud máte s pocením velký problém, tak pravděpodobně úplně nepomohou, ale i tak je jejich používání důležité. Dále můžete zkusit například nový antiperspirant od Rexony Maximum Protection, který je účinnější než ostatní běžně prodávané antiperspiranty. Dalším radikálnějším řešením je přípravek s názvem Driclor, který spoustě lidí pomáhá při hyperhidróze, ale je to opravdu agresivní věc, která hodně dráždí kůži a určitě to nemá na naše tělo dobrý vliv. Dalším řešením může být aplikace botoxu do podpaží, ale tato procedura je poměrně drahá a navíc je to dost radikální řešení, které pocení úplně zastaví a poměrně dlouhou dobu.
Jinak taky doporučuji pít šalvějový čaj, hodně vody a vyhýbat se hodně kořeněným jídlům.