Weroniq

koho Tolkien myslel jako Pána prstenů?

filmy znám dobře, knihy jsem zatím nečetla, ale pořád přemýšlím, kdo je tím pánem prstenů – je to Sauron? ale proč prstenů? zůstal už jen jeden prsten, ostatní prsteny byly zničeny, ne?

Nejlepší odpověď
Ella

Saurona – on byl pánem prstenů – on nechal nebo on sám? teď si to přesně nepamatuji, nechal vykovat prsteny, které rozdal elfům, trpaslíkům a lidským králům, ale bez jejich vědomí pak ukoval další prsten, který vládl všem těm ostatním. Tím se stal Pánem prstenů…

alespoň podle mě to tak je…

Další odpovědi
Amie

POdle mě je tím myslem ten Jeden prsten – „jeden prsten, vládne všem, jeden jim je káže, …“

A ono jich bylo hodně 3 mělielfové, 7 trpaslíci a 9 lidi (ty je podvedli a donutily se změnit v přízraky co poslouchají toho Saurona). Zničen prakticky nebyl ani jeden.
Doplňuji:
v úvodu filmu se říká: " v zemi Mordor temný pán Sauron ukoval vládnocí prsten, aby ovládal všechny ostatní."