annas

Koho nebo co považujete za největšího smraďocha (největší smraďochy) na světě?

Vzpomněla jsem si na durman obecný, který vyrostl na kompostu. Překvapila mě jeho silně zapáchající vůně … Navíc je jedovatý, i když se využívá v homeopatii. Má sice celkem pěkné květy, nevím, zda pěstovat dál. Máte nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Hadovka smrdutá- houba která smrdí jako mršina. V lese je mi někdy zatěžko kolem ní projít aniž by se nezvedal žaludek.

Další odpovědi
anonym

Tak například zmijovec má jeden z největších květů a hrozně zapáchá.
Doplňuji:
A nebo květ raflesie – největší na světě, který zapáchá jako hnijící maso.
http://www.abic­ko.cz/clanek/ca­sopis-abc/1300/raf-lesie.html

Zdroj: http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Zmijovec

anonym

vedle mého psa jsem našla ještě jednu rostlinu která mi neskutečně smrdí,je to řeřicha rumní,jednou rostla na poli a to bylo hrozné

Drap

Existuje taky jedna houba /nevím zda je to oficiální název, ale říká se ji hnojník " Vyroste rychle a po otevření vydává neskutečný zápach. Ten však na štěstí trvá jen jeden den. Již několikrát jsem ji v lese našel.
Doplňuji:
Nevím zda je to hadovka zápašná. Několik lidí mi potvrdilo název hnojník. Může to být samozřejmě jen název lidový. Zápach mi zkažené maso nepřipomíná. Svým zápachem láká stovky, možná i tisíce drobných mušek, kteří do ní zřejmě kladou .http://www.od­povedi.cz/

www

Ta zmiňovaná houba v předešlých odpovědích se jmenuje hadovka zápašná a má zápach zkaženého masa (nikoliv hnojník ap.)
Osobně znám spoustu pachů, ale nejvíce mně vadí ty umělé, chemické.
Doplňuji:
Jinde se uvádí jako had. smrdutá.

briketka10

s pěstováním durmanu nemám zkušenosti, ale za největší smraďochy považuju někdy bezdomovce :(
Doplňuji:
a ještě čerstvě vylezlý velký pes z vody bléé..
nebo zmoklý vyjde to nastejno smrad..

hanulka11

tak nevím, že by durman zapáchal , můj ne ...... určitě bych se ho neříkala – jenže zimu ti venku nepřežije – pokud ho neschováš
co jsem zažila já-květy smrdutky – prvně rozkvetla a my netušili, že může za ten zápach co se šířil bytem právě tento nevinný květ

Damiana

No ta hadovka smrdí fakt ukrutně – to Bohemica trefila přesně.:-(
Mě dost páchne i koriandr (listy), rododendrón a rozlité mléko na textilu.
Ale hlavně jakýkoli převoněný chlapík, to je pro mě vrchol smraďocha. Nemyslím, že by muži měli být raději cítit potem a hnojem – to je další extrém, ale normální čistota a litr voňavky – to už je rozdíl.

Skeptik

Vzhledem k tomu, že homeopatie nefunguje (a placebo také ne), tak bych jej klasifikoval jako plevel.

Lucijej

www nemá pravdu:
hadovka zápašná (Phallus impudicus) http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id60806/
a
hnojník (Coprinus) http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id60561/

jsou dvě různé houby a obě děsně zapáchají.

annas

Ad Skeptik. Nesouhlasím, že homeopatie nefunguje. Léčím se nejen homeopatickými přípravky , ale i bylinkovými extrakty. Odstraňují se příčiny chorob, nikoliv jejich následky.

Drap

Žena pěstovala durmany několik let. Moje práce byla na podzim po seřezání je zanést do sklepa na přezimováné a na jaře opačně. Kvetly krásně, ale to je asi tak vše, co o pěstování těchto kytek vím.

annas

Hanulko, děkuji. Jedna známá mně řekla, že je to durman. Nevím. Nejsem znalec. Takže květinu vykopu a na jaře zasadím.