annas

Koho nebo co byste vymazali z českých dějin, kdyby to šlo?

Dívala jsem se do lišty, snad podobná otázka nebyla položená.

Nejlepší odpověď
tom004

Nic bych nemazal.Na místo smazaného,by mohla klidně přijít jiná možná ještě horší doba,než byla,např.: éra „socialismu“.A na­víc jsem přesvědčen,že každá změna v minulosti,ovlivní budoucnost,a nikdo nevíme jak.

Další odpovědi
Deli

Hromadně bych vymazala komunisty!

Andělé

A.Hitlera. Nesmyslné války,degradaci lidství a hl.ZLO.
Doplňuji:
No já jsem se nad tím zamyslela a máte nejspíš pravdu… bez minulosti by byla kdoví jaká budoucnost…tak jo no…

led

Otázka mi veľmi pripomína spor o Darwina. Tiež chceli poprieť vývoj.
Svojho času už faraóni nechali vyškrtávať mená svojich predchodcov, ale vymazať úplne sa im to nepodarilo.

dědapetr

Vlastní chyby které ovlivnili negativně můj život.

dudu

Pokud lidstvo někdy zvládne cestování časem, určitě bude stanoven zákaz zasahovat do historie. Takže Vaše úvaha je naprosto hypotetická.,,, vymazat kohokoliv jako šmouhu, to nee.

eLx

Absolutně nic/nikoho. Spíš bych tam něco/někoho přidal, vždyť je to hrozně opakující se a nudně stejný. :)

Pro „Andělé“ – čekal jsem, kdo první vypustí nějakej takovej žvást..

anonym

jak již tu zaznělo, nic by se nemělo mazat, protože by to určitě ovlivnilo budoucnost a mohlo by k horšímu. Co by se stalo, kdyby nezačala 1. světová válka v roce 1914? ČSR by nejspíše nemohla ani vzniknout, natožpak nějaká česká republika a akorát bysme byli utlačováni ostatními státy rakousko-uherska

fcoop

Asi Bílou horu.Tam to začalo.
Ale – všechno zlý je údajně k něčemu dobrý.
Sice mě nenapadá k čemu by mohla být Čechům dobrá B.h.,ale budiž.
Co se stalo,nejde …atd.

anonym

No jo, otázka chytlavá, jenže jen na 1. pohled. Tazatelce zase malinko uklouzla logika. Dějiny nelze měnit, jen se z nich poučit. Jediné, co se deformuje, je jejich výklad v různých režimech.
Podobně orientovaných anket už tady bylo, jenže vždy formulovány uvážlivěji.
Např. na poslední stránce Reflexu vychází v letošním ročníku rubrika Výslech o názorech vždy konkrétní významné osobnosti.
Tato problematika je zde formulována žurnalisticky kultivovaněji a smysluplněji jako: Komu byste přidělil „never more“?
P.S. Zkus se zeptat Terryle, co je učili na žurnalistice, jak správně formulovat průzkumy !

Drap

To by jich bylo.