Kelt

Koho mohu považovat za známého, jsou pro to pravidla?

Rád se v rodině chlubím svými známostmi. Třeba jsem říkal, že mám známou na Novém Zélandě, protože jsem se zeptal jedné holky v tramvaji v Praze před 10 lety odkud je a byla z Nového Zélandu. Tak považuji za známé i ty lidi, které jsem oslovil někde na dovolené, kde je třeba hotel, moře nebo náměstí. Když chodím v určitou dobu určitou cestou, potkávám pravidelně stejné lidi, takže si zapamatuji jejich tváře, a také to jsou známí, i když neznám jméno.
V televizi v novinách na internetu vidím tváře osobností, politiků , herců a sportovců, vím jak se jmenují, ale nesetkal jsem se s nimi, a taky si mohu říkat, že je znám a že jsou to mí známí.
Tady na těchto stránkách poznám třeba 20 lidí podle přezdívky a charakteru, zaměření a pod, s mnohými si předáme více informací než se členy vlastní rodiny, a kdyby mi někdo ukázal fotky Rokia, Keplera, Zjenteka, Annas, a jiných, tak
řeknu, že je neznám, i když jsme v kontaktu několik let.
Nesmím zapomenout na své příbuzné, spolužáky, spolupracovníky, sousedy atd, i když nějakého bratrance jsem let neviděl. Tedy otázka- Koho mohu považovat za známého? Nebo jak byste tyto mé názory přehodnotili? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Dívku, kterou jste jednou potkal v tramvaji, ani politiky, herce, …
bych (pokud se s nimi neznáte osobně) mezi své známé nepočítala.

Další odpovědi
Kepler

Pravidla nejsou. Pokud neznáš někoho osobně a fyzickým kontaktem, nemůžeš ho považovat za známého.

elkon

To, že jsi někoho viděl v televizi, nebo jsi četl jeho komentáře, neznamená, že to je tvůj známý. Podle toho, co tu plácáš za nesmysly, bych řekl, že ti není ani patnáct let.

annas

Není známý jako známý.

Ověřit si můžete ve slovmíku.

  1. významný, proslulý, populární, (kniž.) věhlasný
  2. povědomý
  3. přítel,. kamarád

--
Dívka, s níž jste setkal v tramvaji, se vám při dalším setkání může stát povědomá. Uvědomíte si, že jste se s ní setkal.

2. Známý politik, herec, zpěvák, spisovatel.

3. Známý je ten, s kým se znáte osobně, často kamarád, přítel atd.

Takže podle původu někoho poznáte, víte o něm, obeznámíte se s ním atd.

Známý – ve Staročeském slovníku má význam = zřejmý, patrný, viditelný.

Pojem je velmil široký, tudíž záleží na vás, koho mezi své známé zařadíte. Mohou být dobře známí, staří známí, běžně známí atd.

Tedy,. čím je dotyčný vám známý.

zjentek

Co je tohle za bulšit Kelte, hm? Člověk je jednou člověk a komu a k čemu je dobrý vědět, zda ty sis jej považoval anebo ne? Každý, koho potkáš, je později „známá tvář“. Ale do takovýho vztahu musíš JEŠTĚ PŘEDTÍM jít vždy s OTEVŘENOU NÁRUČÍ, jinak vztah kazíš! Jenže pokud jsou lidi třebas svině, tak potom je to těžký, pak máš smolíka- totiž dá se říci, že pak máš známý svině. A v tomto bodu otázka navádí na otázku, jestli nebude lepší dělit lidské bytosti na hodné a zlé, nežli na známé a neznámé. Pak by věc fungovala následovně: Jsi-li zlý, za známé bys logicky považoval ty zlé a hodné bys považoval za neznámé. V praxi by pak stačilo jen ukázat prstem na skupinku hodných lidí a křiknout: „Ty neznám!“ A z tvých úst by to automaticky znamenalo, že se jedná o seriózní, slušné lidi.

(Odpověď jsem psal včera v noci s trojcem v žíle, ale jo, je celkem srozumitelná, tak ti ji tady nechám.) (;

marci1

No, dosti těžká otázka. Mě známý může být někdo, koho známe jen podle jména, je obecně a veřejně známý. Třeba Zátopek, Wichterle, Einstein, Jágr, Baroš, Gott ap.
Za MÉHO známého považuji lidi, které znám ze svého okolí, např. ze školy, z okolí, z bydliště, z hospůdky, z jógy apod., se kterými jsem třeba už někdy hovořila, zažila společné zážitky, stýkáme se, voláme si apod. 🙂