Avatar uživatele
Kelt

Koho mohu považovat za známého, jsou pro to pravidla?

Rád se v rodině chlubím svými známostmi. Třeba jsem říkal, že mám známou na Novém Zélandě, protože jsem se zeptal jedné holky v tramvaji v Praze před 10 lety odkud je a byla z Nového Zélandu. Tak považuji za známé i ty lidi, které jsem oslovil někde na dovolené, kde je třeba hotel, moře nebo náměstí. Když chodím v určitou dobu určitou cestou, potkávám pravidelně stejné lidi, takže si zapamatuji jejich tváře, a také to jsou známí, i když neznám jméno.
V televizi v novinách na internetu vidím tváře osobností, politiků , herců a sportovců, vím jak se jmenují, ale nesetkal jsem se s nimi, a taky si mohu říkat, že je znám a že jsou to mí známí.
Tady na těchto stránkách poznám třeba 20 lidí podle přezdívky a charakteru, zaměření a pod, s mnohými si předáme více informací než se členy vlastní rodiny, a kdyby mi někdo ukázal fotky Rokia, Keplera, Zjenteka, Annas, a jiných, tak
řeknu, že je neznám, i když jsme v kontaktu několik let.
Nesmím zapomenout na své příbuzné, spolužáky, spolupracovníky, sousedy atd, i když nějakého bratrance jsem let neviděl. Tedy otázka- Koho mohu považovat za známého? Nebo jak byste tyto mé názory přehodnotili? Dě­kuji

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek, marci1, Rokio před 1676 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Dívku, kterou jste jednou potkal v tramvaji, ani politiky, herce, …
bych (pokud se s nimi neznáte osobně) mezi své známé nepočítala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Pravidla nejsou. Pokud neznáš někoho osobně a fyzickým kontaktem, nemůžeš ho považovat za známého.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

To, že jsi někoho viděl v televizi, nebo jsi četl jeho komentáře, neznamená, že to je tvůj známý. Podle toho, co tu plácáš za nesmysly, bych řekl, že ti není ani patnáct let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Není známý jako známý.

Ověřit si můžete ve slovmíku.

  1. významný, proslulý, populární, (kniž.) věhlasný
  2. povědomý
  3. přítel,. kamarád

--
Dívka, s níž jste setkal v tramvaji, se vám při dalším setkání může stát povědomá. Uvědomíte si, že jste se s ní setkal.

2. Známý politik, herec, zpěvák, spisovatel.

3. Známý je ten, s kým se znáte osobně, často kamarád, přítel atd.


Takže podle původu někoho poznáte, víte o něm, obeznámíte se s ním atd.

Známý – ve Staročeském slovníku má význam = zřejmý, patrný, viditelný.

Pojem je velmil široký, tudíž záleží na vás, koho mezi své známé zařadíte. Mohou být dobře známí, staří známí, běžně známí atd.

Tedy,. čím je dotyčný vám známý.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Co je tohle za bulšit Kelte, hm? Člověk je jednou člověk a komu a k čemu je dobrý vědět, zda ty sis jej považoval anebo ne? Každý, koho potkáš, je později „známá tvář“. Ale do takovýho vztahu musíš JEŠTĚ PŘEDTÍM jít vždy s OTEVŘENOU NÁRUČÍ, jinak vztah kazíš! Jenže pokud jsou lidi třebas svině, tak potom je to těžký, pak máš smolíka- totiž dá se říci, že pak máš známý svině. A v tomto bodu otázka navádí na otázku, jestli nebude lepší dělit lidské bytosti na hodné a zlé, nežli na známé a neznámé. Pak by věc fungovala následovně: Jsi-li zlý, za známé bys logicky považoval ty zlé a hodné bys považoval za neznámé. V praxi by pak stačilo jen ukázat prstem na skupinku hodných lidí a křiknout: „Ty neznám!“ A z tvých úst by to automaticky znamenalo, že se jedná o seriózní, slušné lidi.

(Odpověď jsem psal včera v noci s trojcem v žíle, ale jo, je celkem srozumitelná, tak ti ji tady nechám.) (;

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

No, dosti těžká otázka. Mě známý může být někdo, koho známe jen podle jména, je obecně a veřejně známý. Třeba Zátopek, Wichterle, Einstein, Jágr, Baroš, Gott ap.
Za MÉHO známého považuji lidi, které znám ze svého okolí, např. ze školy, z okolí, z bydliště, z hospůdky, z jógy apod., se kterými jsem třeba už někdy hovořila, zažila společné zážitky, stýkáme se, voláme si apod. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek