Avatar uživatele
AAnnaannaa

Koho mám požádat o nezávislý znalecký posudek, když soudní znalec byl pravděpodobně ovlivněn? Prosím SOS

Volala jsem na Komoru znalců a bylo mi řečeno, že mám podat stížnost na příslušný krajský soud. Nechci si stěžovat, chci opravdu nezávislého soudního znalce. Můžete mi pomoci, poradit? Eva S.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4636 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Mělo by stačit podat námitku pro podjatost, u soudců to aspoň stačí. Soudce by měl navrhnout jiného s důsledným zachováním nezávislosti.
Příslušná soudní kancelář (podle druhu, rodinné, trestní právo apod.), by měla poskytnout zdarma poradu možného postupu.
Obě strany musejí mít plnou svobodu ve vyjádření názoru a námitek, právě pro maximální možnou objektivitu konečného rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zeptala bych se , nebo si tam jen zavolejte , na nejaky okresni , nebo krajsky soud. Tam by meli mit seznam znalcu. Ale i kdyz si vy vezmete sveho soudniho znalce a protistrana s tim jeho odhadem nebude souhlasit , pak to stejne bude na soudu , a ten urci zase sveho odhadce … no , je to asi na dlouho. ☹

  • iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Odpověď uživatele Dr. Axl byla dobodávana podvodně, palec byl od uživatelky ocko byl přidělen více jak rok od zadání otázky. V době vložení odpovědi zde ocko ještě nebyla ani zaregistrována.

Děkujeme za pozornost 🙂

před 4097 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek