hapiky

Koho lze dnes označit za papaláše?

Pokud ještě existují.

Nejlepší odpověď
annas

V minulosti se tak označoval funkcionář, činitel státu, organizace, státní správy atd.

Slovo vzniklo snad jako analogie ke slovenskému argaláš, které označovalo za 1. republiky představitele agrární strany.

Papaláš podl slovesa papuľovat = žvanit. Je to politický hanlivý výraz.
Tak uvádí SNČ.

Kdo dnes žvaní?

Zařadila bych sem třeba ředitele jedné TV, který moderuje svých 11 pořadů – jeden večer je jich několik za sebou. Není to síla?

Další odpovědi
Kepler

V původním slova smyslu asi tento termín nesedí na nikoho, ačkoliv někdo papalášské způsoby může mít. Třeba ředitelé i nevelkých fabrik, jednoho znám. Akorát nejezdí v černé tatrovce, ale má k dispozici vrtulník.

Kryšpín

Možná by bylo vhodné uvést papaláš demokratický