PO

Koho jste si vybrali za svědka?

Musí mít nevěsta za svědka ženu a ženich muže? Je to nějaká zásada? Kdo je vhodným svědkem – blízká osoba nebo kdokoliv, komu se chce?

Nejlepší odpověď
quentos

pohlaví není dané. Moje maminka měla na druhé svatbě mužského svědka a bylo to taky fuk. Je to na vás. Existují případy, kdy svědky sháněli na poslední chvíli po ulici, takže si myslím, že obzvlášť dnes to je úplně jedno. Jen u těch blízkých osob máte vyšší šanci, že budou ochotné Vám za svědka jít.

Další odpovědi
GM

Svědkem může být v podstatě kdokoli – kamarád, kamarádka, bratranec, bratr, sestra, jiný příbuzný. Na pohlaví nezáleží.

hanulka11

Taky se stane,že se mladý pár rozhodne nečekaně uzavřít manželství /třeba na dovolené/ a tak si vezmou svědka úplně třeba někoho cizího .