dudu

Koho je třeba „seřezat“?

Jsem už starý vlk, který si hodně pamatuje a ještě více zažil. Přesto civím v úžasu nad posledním činem skupiny mladých mužů ze Třince. Jaké dušení pochody /spíše úchylky/ a chyby ve výchově je vedly k tomu, že záměrně zničili kulturní památku. Dokonce snad na oslavu osmnáctých narozenin jednoho z nich. A plánovali údajně další podobné akce.
Představují snad tyto, doufám ještě děti, vzorek současné mladé generace a jejich výchovy? Co je to za lidi, z jakých rodin pocházejí! A hlavně, co se změní „napaříme-li“ jim patnáctiletý trest?

Nejlepší odpověď
annas

Bít se nesmí. Tedy náprava formou vězení – někomu nepomůže ani 15 let, někomu stačí k nápravě méně, Ale škodu mladící zřejmě nenahradí.

Kde se stalo chyba? Myslím si, že ve výchově. Rodiče nebo třeba i ve škole v nich nevzbudili úctu k památkám, k tomu, že je to odkaz našich předků. Nakonec je to i posvátné místo.

Ničí, co jim nepatří. Chtěli ukázat, že mají vše v rukou? Možné se jim nápad vymstil, ale zahrávat s ohněm se nevyoplácí. Doslova i obrazně…

Jsou to žháří, bude dlouho trvat, než si získají důvěru … záleží na tom, jak se k tomu zachovají rodiče.

Jsou to jedinci, kteří o minulosti nic nevědí, co bude dál, je zřejmě nezajímá.

Co je staré, to je špatné? Neplatí nejen o památkách, ale i o lidech.

Když dívka zde napíše, že nevadí, když staří zemřou, mladík, že zde na Odp. jsou jen „děti, socky a důchodci“, kteří neporadí, že dodržování pravidel je manipulace ,atd., takže myslím si platí, že takovýto přístup mají i mnozí další.

I zde na Odp. je vzorek společnosti, sebevědomí mladých je někdy zarážející, nic jim „není svaté“.

Další odpovědi
mosoj

Podle vzoru zdegenerované společnosti v USA a všudypřítomného násilí a vražd, nekriticky přebírané našimi masmédii!!!
Chybu je třeba především hledat v naší společnosti.

ivzez

Všechny, kdo „selhali ve výchově“: rodiče, učitele a …
… a celou společnost. Protože tím, kdo těm
mladíkům předává hodnoty, jsme my všichni…

„Bít se nesmí“.
To je pravda. Ale někdy si říkám, že i škoda…

Kepler

Nenacházím vhodná (publikovatelná) slova, abych to komentoval. Jen přemýšlím, jestli by nepotřebovali seřezat taky páni rodičové.

Drap

Nikoho. Společnost ani rodiny kde je dětem dovoleno vše , seřezat nelze.

Kelt

Hledání viníka a příčiny nějakého špatného skutku by mělo být to poslední, nepočítám li trest. Pokud jsou porušeny základní hodnoty a přesvědčení, každý chce svést chybu na toho druhého.
Například ve filmu Vinetou je scéna, kdy Old Shatterhand má být se svými přáteli odsouzen k smrti, protože bandité bojovali proti indiánům. OS nechce uznat svou vinu, ale Kdo nezabrání špatnému skutku, je sám vinen.
Takže si vlastně za to můžeme sami.
Rodiče nemají na děti čas a ty nemají kontrolu a tak přijímají určité hodnoty a názory, že mohou skoro všechno a to je výsledek. To je jen špička ledovce, kdy se co změní, to je běh na dlouhou trať, kde neznáme délku.

Ducher

Seřezal bych spíš ty co vytvaří filmy hollywoodskýho typu a ruzné zvrácené vzory z filmů, hudeb. Takže ty starší mají vliv na svoje děti. Média mají největší vliv na lidi a hlavně ty mladí.

Kryšpín

Česká společnost je otrlá, když někdo někoho ošulí je obdivován, když šikovně krade v mezích zákona je ještě více oblíben, když šulí s dotacemi oklepe a dělá nevinného / viz mistr Pelta na fotbale /, když bumbaj tvrdý v parlamentu při výrobě zákonů národ mlčí, nebo Venda tenista provede vele velkou amnestii na zloděje ticho a.p., a v tomto duchu vyrůstá nová generace dlouhá léta, vůbec se nedivím mladá generace /patřím mezi ně/ se chová tak jaké má příklady od spodu až po nejvyšší místa.

xxx3

Já to v žádném případě nechci omlouvat, jen připomenout, že mladí (mladiství) delikventi nejsou žádnou současnou abnormalitou. Byli, jsou a budou. Příčin, proč někdo udělá něco podobného, může být celá řada – zkažená, či žádná výchova, psychopatická osobnost, patologický vliv špatného kolektivu, snaha „nějak“ vyniknout, udělat něco ohromujícího a možná další pohnutky a jejich kombinace. Společnost se proti něčemu podobnému může bránit pouze v omezené míře, protože s patologickým jednáním určitého množství lidí se nelze nikdy zcela vypořádat. Nutná je samozřejmě snaha poskytnou mladým lidem škálu různých způsobů vyžití, které není pro společnost destruktivní a zároveň preventivně působit na mládež na co nejvíce frontách, aby byl co největší účinek (školky, školy, umělecké, sportovní a zájmové kluby). Důležitý je samozřejmě i prvek odstrašující – riziko dopadení policií a hrozba trestu, to je ale pouze ta poslední možnost.

a jedno malá paralela navíc:
všimli jste si toho, co měl jeden z mládenců na tričku? Přece ikonickou metalovou kapelu Iron Maiden (resp. maskota). Oni vůbec všichni ty metalisti jsou taková banda satanistů a některé kapely k pálení kostelů dokonce vyzývaly (hlavně ty severské). Mělo by se to všechno zakázat a postavit mimo zákon. Začínají se tu roztahovat s festivalama a za pár let nám zapálí všechny kostely. Mírumilovný metalista neexistuje, teprve tihle bojovníci byli praví hardcore fanoušci, kteří jen doopravdy udělali to, po čem touží ti ostatní…

Mc Merkurion

… může za to škola, a především učitelé, tam začíná zkažená morálka >>> tam se dozvěděli, jakej byl Žižka perfektní vojevůdce, a přitom jen plenil kostely, a za to mu ještě postavěj na Vítkově sochu >>> kdyby chodili za školu a fetovali, měli by jiný starosti …

marci1

Rodiče svým dětem nevěnují pozornost. Děti nejsou vůbec „vychovávány“. Ony vlastně ani neví, jak se chovat, jak být slušný, taktní, ohleduplný. V rodinách chybí citová vazba mezi rodiči a dětmi, laskavé jednání, pohoda, klid. 🙂
A ve škole? Je hezké, že je učíme kde mají psát tvrdé -y-, měkké -i-, matematiku, cizí jazyky ap., ale chybí „lekce“ vhodného chování, morálky, estetiky.
Vinni jsme my všichni. ☹