Avatar uživatele
Alesh

Koho je možné se dotázat ohledně vyhlášky č. 246/2001 Sb. (vyhláška o požární prevenci)?

V podstatě bych asi potřeboval odpověď přímo od ministerstva (vnitra), ne? To jsou ti jediní správní „vykladači“, ne? A kam tedy konkrétně poslat dotaz? Na kontakty na této stránce: https://www.mvcr­.cz/clanek/do­tazy.aspx?
Konkrétně mě zajímá §36: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-246#p36, tedy školení zaměstnanců a dokumentace k tomu.

Zajímavá 0 před 1138 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Zkusil ses zeptat někde u hasičů?
Ti také někdy mívají školení o požární prevenci.
Tak by mohli poradit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je to súčasť povinnej znalosti každého hasiča či už dobrovoľného alebo profesionálneho, požiarného technika organizácie.
Váš problém sa týka činnosti požiarneho technika vašej firmy (prípadne iného povereného touto činnosťou či už kmeňového, alebo externého). Školenia zamestnancov v rámci BOZP a požiarnej prevencie sú povinné.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
nyjono

Být tebou, zajdu na nejbližší větší požárnickou základnu a na vrátnici by ti měli říct, na koho se obrátit.
Známá u hasiččů kdysi dělala a nebyl pro ni problém mi vyřídit posudek hasčů k otevření provozovny.

před 1137 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

nyjono, posudok hasičov k otvoreniu prevádzky je iné než pravidelné školenie BOZP a PO zamestnancov.
Posudok k otvoreniu prevádzky smie vydať len na to určená organizácia.
Pravidelné povinné zamestnanecké školenie je záležitosť firmy a technika, referenta BOZP a PO.

před 1137 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

@nyjono: Tak já to diskutoval nepřímo s firemním hasičem a ten něco tvrdí a mně se to nezdá, resp. chtěl bych si to ověřit někde u někoho oficiálního. Zkrátka, abych mohl vytáhnout „papír“ a vybalit na ně, že to a to je možné či nikoli.

před 1138 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek