Alesh

Koho je možné se dotázat ohledně vyhlášky č. 246/2001 Sb. (vyhláška o požární prevenci)?

V podstatě bych asi potřeboval odpověď přímo od ministerstva (vnitra), ne? To jsou ti jediní správní „vykladači“, ne? A kam tedy konkrétně poslat dotaz? Na kontakty na této stránce: https://www.mvcr­.cz/clanek/do­tazy.aspx?
Konkrétně mě zajímá §36: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-246#p36, tedy školení zaměstnanců a dokumentace k tomu.

Odpovědi
nyjono

Zkusil ses zeptat někde u hasičů?
Ti také někdy mívají školení o požární prevenci.
Tak by mohli poradit

led

Je to súčasť povinnej znalosti každého hasiča či už dobrovoľného alebo profesionálneho, požiarného technika organizácie.
Váš problém sa týka činnosti požiarneho technika vašej firmy (prípadne iného povereného touto činnosťou či už kmeňového, alebo externého). Školenia zamestnancov v rámci BOZP a požiarnej prevencie sú povinné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Být tebou, zajdu na nejbližší větší požárnickou základnu a na vrátnici by ti měli říct, na koho se obrátit.
Známá u hasiččů kdysi dělala a nebyl pro ni problém mi vyřídit posudek hasčů k otevření provozovny.

led

nyjono, posudok hasičov k otvoreniu prevádzky je iné než pravidelné školenie BOZP a PO zamestnancov.
Posudok k otvoreniu prevádzky smie vydať len na to určená organizácia.
Pravidelné povinné zamestnanecké školenie je záležitosť firmy a technika, referenta BOZP a PO.

Alesh

@nyjono: Tak já to diskutoval nepřímo s firemním hasičem a ten něco tvrdí a mně se to nezdá, resp. chtěl bych si to ověřit někde u někoho oficiálního. Zkrátka, abych mohl vytáhnout „papír“ a vybalit na ně, že to a to je možné či nikoli.