Damiana

Koho byste postavili na pranýř vy?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/263301-chlapec-ukradl-sto-dolaru-otec-ho-poslal-na-pranyr.html

Nejlepší odpověď
IK

Syn ukradl ve 12 letech s kamarádem v samoobsluze zmrzlinu za 6,– nás matky tam zavolali, já jsem pronesla 30minutovou výchovnou řeč o tom co vše takovým chováním ztrácí, můj syn se tvářil otráveně, druhý kluk vyjeveně koukal. Vedoucí nás pustil že to nebude hlásit ve škole když mají takovou matku a před samoškou jsme potkali druhou maminku. Ona, vysokoškolská profesorka, udělala hysterickou scénu, řekla mi že doufá že pochopím když klukovi zakáže aby se s mým synem kamarádil a scházel, řekla jsem trochu udiveně že si myslím že z toho kluci vyrostou a neviděla bych to tak černě, její syn klekl na kolena a se slzami a sepjatýma rukama mi děkoval… synkovi jsem vymyslela jak si doma vydělat peníze, už nikdy neměl žádný podobný problém, vydělává si platí daně… toho druhého nedávno potkal a měl nějaký problém se zneužíváním léků.
Já nevím, je těžké někoho soudit a také předvídat jaký dopad to bude na dítě mít. Myslím že rozumný dospělý je pro dítě výhra.
Ale kdo dnes vyhraje všechno? Určitě si to bude po celý život pamatovat, otázka je zda má otce tolik rád že mu to odpustí. Pokud vzal peníze, už tu nějaká ta přísnost a omezování byla a také dost malá důvěra k otci. Když rodič říká, jak peníze nejsou a jak je třeba šetřit, těžko dítě věří že ho může požádat aby mu něco koupil a v tu chvíli si možná myslel že ostatní peníze tak nepočítají.
Kdo ví zda takové dítě víc zkazí trest, nebo soucit.
Já osobně si myslím že je třeba moudrost aby se člověk správně rozhodnul a to znamená nenásledovat zlost, která se nabízí na prvním místě. Kdyby to ale nechal bez povšimnutí, bylo by to horší.

Další odpovědi
led

Spoločnosť.
Ak spoločnosť vychováva ľudí k egoizmu a krádež je prejavom egoizmu, tak sa niet čomu diviť.
Ak si všimnete napríklad spoločnosti /žiaľ je ich málo, už sú väčšinou minulosťou/ žijúcich na primitívnej úrovni, tam je krádež najväčším zločinom.
Doplňuji:
AD honza19hk
zodpovedná nie je len vláda
zodpovedná je celá spoločnosť a to sme my všetci.

iceT

Tohle jsem četla asi před dvěma dny a v článku psali o pěti dolarech,tak nevím…
No ale k otázce,určitě bych věděla koho pranýřovat......

Conchus

Ten kluk má smůlu. Za pár let to otci vrátí a bůhví co z něj ještě bude.

honza19hk

celou naši vládu…Ale ne na pranýř,ale ke zdi a co politik to rána z kulometu-nejlépe headshot!