Avatar uživatele
Alesh

Koho byste chtěli/volili na příštího prezidenta ČR?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? fg, kapka, Heřman, vivatis, MK44 před 4497 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Tomio Okamura

Okamuru jste sem dal doufám jen z legrace… Já se teda zasmála hodně, proto mu dávám i hlas. Ale jen tady v hlasování na Odpovědích. Doufám, že to není myšleno vážně, že by měl kandidovat? 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

--- jiná varianta ---

Zatím nám tyto kandidáty vnucují politické strany a novináři. Po několika týdnech a měsíscích správné masáže zvolíme toho, kdodo si média (sponzoři médií) vyberou samy.
Já bych tam zatím si dovolil vyčkat co ještě se v naší společnosti najde. Nehledal bych ale ekonoma, ale člověka se srdcem lterý dokáže vnímat potřeby obyčejných lidí a dokáže umravńovat nabubřelé politické strany, které víc zajímají jejich stranické půtky a preference, než rozvoj harmonický společnosti.
Ale vsadím se, že takového tento stát nezvolí – nepotřebují politici člověka, který by jim ukázal jak kašlou na obyčejné lidi. Obyčejné myslím od čištiče bot až po normální vysoké manažery ve firmách. Spolu vytváříme funkčnční společnost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

--- jiná varianta ---

vzdělaného ekonoma !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Jan Švejnar

Hlavně ne Schwarzenberga. Kdyby se on dostal na hrad, tak místo vlajky Pravda vítězí tam bude vlát polštář s nápisem Polštář vítězí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

--- jiná varianta ---

Jak to, že nevede Zdeněk Svěrák?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

--- jiná varianta ---

Nikoho z nich

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Jan Fischer

Myslíte, že bude kandidovat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

--- jiná varianta ---

Krále Miroslava

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cvikra

--- jiná varianta ---

Karla IV

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pomelo74

Tomio Okamura

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Jan Fischer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jan Švejnar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MILAN1961

Miroslava Němcová

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mad

Jan Fischer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mechanka

Jan Fischer

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Aha, tak Okamura fakt kandiduje, to jsem nevěděla. Já tedy nevím, proč by zrovna on měl být naším prezidentem. Možná mu dávají lidé v průzkumech hlasy ze stejné recese jako já tady na Odpovědích, ne? Jako prezident toho našeho Kocourkova by se celkem vyjímal.

před 4496 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

A proč zrovna on ne?

před 4495 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

A co v politice dokázal? Znám ho jen ze Dne D a občas z nějakých příspěvků v tv, kde všem radí, jak mají co dělat.
Koukala jsem na jeho články, zatím z nich mám pocit, že říká, co chceme slyšet, ale tím to končí.
No, možná mě někdy časem přesvědčí, že to s Čr myslí vážně a nechce jen do všeho planě kecat.

před 4494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

A co by jako měl dokazovat? Co dokázal v politice Gott, Švejnar a vlastně i ti další?
Podle mě je to dostatečně kvalitní jedinec po všech stránkách, to spíš mám pochybnosti o mnohých dalších. Navíc je dobré, že je finančně za vodou, tzn. že je jistě korupčně velmi odolný. Mě osobně by na hradě absolutně nevadil. Trochu mi přijde, jako by ti vadil jeho původ nebo se pletu?

před 4494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

No, čekala jsem, kdy na to přijde řeč, na původ. Navzdory svým multikulturním názorům, by mi to opravdu přišlo trochu divné, jsem upřímná. Asi bych se, se svojí povahou, neudržela a musela se pousmát, až by bylo nějaké setkání prezidentů a za Českou republiku by se objevil vzhledem Japonec. Ale hlavní důvod to není. Hlavní důvod jsem už napsala. Já bych se tomu zasmála, i kdybych ho měla ráda a za prezidenta ho chtěla, zasmála bych se v dobrém.
A netvrdím ani, že tam chci Gotta, vlastně nevím koho tam chci. Tak bych asi měla mlčet, co?
S těmi penězi máte pravdu, je to i můj názor, že do politiky mají jít lidé už finančně zajištění a plnit si tam své bohulibé vize z té prosté radosti, že tu možnost mají. A ne proto, že si konečně můžou narvat kapsy.
Znám dobře dvě velmi finančně zajištěné rodiny a vím, že takoví lidé jsou, kteří rádi konají dobro a mají tu výhodu, že na to i mají finance. Věřím, že jsou i bohatí lidé s dobrým charakterem.
Jenže jsem i dost nedůvěřivý človíček a nemám důvod zatím věřit Okamurovi, potřebuji důkazy, proč mu věřit, ne proč mu nevěřit.
Ale třeba nemám pravdu, třeba by to byl úplně úža prezident.

Ty jo, a posílejte mi odkaz, když se mnou diskutujete, já nemůžu furt prolítávat diskuse. Díky 🙂

před 4493 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Já osobně nesnáším diskriminaci. Nutno ovšem podotknout, že i tu pozitivní (tu asi i o něco víc). Týká se to především ras, ale i pohlaví a asi i lecčeho dalšího. Nemám rád, když někdo označí někoho za ksindla, jen proto, že je přičmoudlej, na druhou stranu nebudu někoho ze stejného důvodu obdivovat či protěžovat. Jsem individualista, hodnotím jedince, jeho vlastnosti a schopnosti. Zrovna tak jsem posuzoval jednotlivé kandidáty a upřímně řečeno myslím, že žádný z navrhovaných v anketě (těch konkrétních 5 jmen) není vyloženě propadák. Proto mě udivilo, že sis konkrétně vytáhla zrovna tohoto člověka a bereš to jako děsnou srandu, přitom nejen já, ale i spousta dalších lidí ho jasně považují za jednoho z těch lepších (z těch 5). Tak mi to vysvětli, co je na tom tak legračního? Tak je napůl Japonec, no. Lepší než kdyby byl napůl pitomec, jak se často rýmuje, že? Možná právě proto ti to přišlo legrační. Já za sebe říkám, kdybych byl z půlky tak dobrý jako on, pak bych si nepochybně gratuloval! 😉

před 4493 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Já ti /ok, tykáš, budu taky tykat/ přece Okamuru neberu a omlouvám se, jestli se tě to nějak dotklo, že si dělám legraci z jeho případnýho prezidentování, nedělám si ale přece legraci přímo z něj jako z člověka.
A jak už jsem řekla, znám ho převážně z pořadu „Den D“ a já mám na takový pořady svůj, ne úplně dobrý, názor. Je to jenom divadlo pro lidi. Ale je fakt, že se tam Okamura možná choval nejméně arogantně z těch ostatních páprdů a páprdlic. Ale stejně tam šel, aby se zviditelnil. Je to můj názor. Necpu ti ho.
Pak vím, že se občas objevil v tv a radil něco ohledně ochrany spotřebitele, něco ohledně cestovek, že? Vím, že má cestovku a že se v tom tedy vyzná. No a pak se dají jeho názory najít na netu, něco jsem si přečetla. Ale nevím, jestli to nejsou jen řeči. Doufám, že to už jako vysvětlení stačí. Stejně mám pocit, že se jen opakuju.
Ostatní ohledně rasismu napíšu do mailu.

před 4492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Já furt nechápu, co je zrovna u tyhle osoby tak legračního na jejím případném prezidentování, proč zrovna u ní? Kdyby sis dělala srandu z Gotta, že novoroční projevy budou zpívané. Nebo sis dělala srandu z tragédů Remka či Bobošíkové, kteří snad nedejbože budou taky kandidovat. To bych pochopil.
Píšeš, že ho znáš jen ze Dne D a ze zpráv o cestovkách. Odkud znáš třeba Švejnara? No a co ti další? Ano, to jsou relativně známí politici, no a? To je nějak zásadně posouvá kvalitativně před jiné? Nemyslím si.
Znovu mohu zopakovat, vůbec si nemyslím, že by byl Okamura špatný prezident. Dělá na mě velice dobrý dojem z různých úhlů pohledu. Je to nepochybně dobrý manažer, elegán, rozumný a inteligentní člověk. Jsem přesvědčen, že by byl kvalitním reprezentantem naší země.

před 4492 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek