nadka77

Koho bude úroda?

Koupili jsme pozemek-pole,který 20let užívá osoba,která nemá žádnou nájemní smlouvu a neplatil daně,už má zaseto.Koho bude úroda,když jsme nový majitelé?Tato osoba se toho našeho pozemku nechce vzdát,prý mu to dal pozemkový fond jako výměnou za jiný.
Doplňuji:
Pozemkový fond nám sdělil,že už žádné doklady nemá.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak na to musí mít od PF nějaké doklady a pokud již zasel,úroda je jeho,ale následný rok bych mu zakázal obhospodařovat po­le.

Další odpovědi
dudu

Patřívalo k tzv. k dobrým mravům, že majitel pozemku upozornil uživatele na změnu cca rok před událostí, aby dotyčný mohl sklidit úrodu a nepřipravoval již pozemek na příští rok.
Doplňuji:
Podle mého názou je rozhodující zápis na listu vlastnictví u KÚ. Pokud prodávající podal návrh na zápis změny vlastnictví a ten byl již proveden, měl by zřejmý nabyvatel – nový majitel. Vše za předpokladu, že na parcele nevázne věcné břemeno.

hanulka11

kdo si zasel ten si sklidí, ale jak je uvedeno, měl by se předchozí uživatel /schválně nepíši majitel/pozemku předem upozornit, aby příští sezónu nic nesel .

Fidel

Obávám se, že vašnosta pozemek mohl vydržet (pokud byl v dobré víře a alespoň 10 let nepřetržitě pozemek užíval). Vydržení je ex lege. Což by však znamenalo, že vaše kupní mslouva na pozemek je nezúčinná a prodávající by vám měl nahradit škodu. Pokud však katastr pochybyl a zapsal vás do KN, tak jste v klidu… Pokud se s úrodou nedomluvíte, doporučuji žalobu k soudu na určení vlastnictví…

tom004

Děda z filmu „Na samotě u lesa“, v tom měl jasno.

anonym

To si snad děláš srandu,spíše si ji dělá Pozemkový fond!? Jak už žádné doklady nemá? A vůbec,je ten pozemek registrován na katastrálním úřadě? Tam je jeho majitel uvedený.

anonym

Klikni na odkaz a pokud znáš číslo pozemku a kde se nachází(o tom nepochybuji) a zjistíš kdo je vlastníkem zmiňovaného pozemku!!!

http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/Vy­berParcelu.as­px