Avatar uživatele
Registrovaný

Koho bude úroda?

Koupili jsme pozemek-pole,který 20let užívá osoba,která nemá žádnou nájemní smlouvu a neplatil daně,už má zaseto.Koho bude úroda,když jsme nový majitelé?Tato osoba se toho našeho pozemku nechce vzdát,prý mu to dal pozemkový fond jako výměnou za jiný.
Doplňuji:
Pozemkový fond nám sdělil,že už žádné doklady nemá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak na to musí mít od PF nějaké doklady a pokud již zasel,úroda je jeho,ale následný rok bych mu zakázal obhospodařovat pole.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Patřívalo k tzv. k dobrým mravům, že majitel pozemku upozornil uživatele na změnu cca rok před událostí, aby dotyčný mohl sklidit úrodu a nepřipravoval již pozemek na příští rok.
Doplňuji:
Podle mého názou je rozhodující zápis na listu vlastnictví u KÚ. Pokud prodávající podal návrh na zápis změny vlastnictví a ten byl již proveden, měl by zřejmý nabyvatel - nový majitel. Vše za předpokladu, že na parcele nevázne věcné břemeno.


Avatar uživatele
Zlatý

kdo si zasel ten si sklidí, ale jak je uvedeno, měl by se předchozí uživatel /schválně nepíši majitel/pozemku předem upozornit, aby příští sezónu nic nesel .


Avatar uživatele
Bronzový

Obávám se, že vašnosta pozemek mohl vydržet (pokud byl v dobré víře a alespoň 10 let nepřetržitě pozemek užíval). Vydržení je ex lege. Což by však znamenalo, že vaše kupní mslouva na pozemek je nezúčinná a prodávající by vám měl nahradit škodu. Pokud však katastr pochybyl a zapsal vás do KN, tak jste v klidu... Pokud se s úrodou nedomluvíte, doporučuji žalobu k soudu na určení vlastnictví...


Avatar uživatele
Zlatý

Děda z filmu "Na samotě u lesa", v tom měl jasno.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

To si snad děláš srandu,spíše si ji dělá Pozemkový fond!? Jak už žádné doklady nemá? A vůbec,je ten pozemek registrován na katastrálním úřadě? Tam je jeho majitel uvedený.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Klikni na odkaz a pokud znáš číslo pozemku a kde se nachází(o tom nepochybuji) a zjistíš kdo je vlastníkem zmiňovaného pozemku!!!

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.