HarpPlayer

Nevíte o projektu, který souvisí s klíči? Ty je možno označit kódem a pokud majitel klíče ztratí, snáze je získá zpět

Dobrý den, kdysi jsem někde letmo zachytil nějaký projekt, kde stačilo dát si na svůj svazek klíčů jakýsi přívěšek (s kódem?) – a ten, kdo by tento svazek klíčů našel, by jej jen hodil do poštovní schránky…
A tyto klíče by přesto zpátky našly majitele…

Nevíte, o co šlo, a jestli je to již zavedené do praxe? Nějaké webovky?

Díky moc!

Kód klíčů – návrat přes poštovní schránku.

Odpovědi
Edison

Dát si na svazek klíčů adresu je super nápad… Pro zloděje… 😁 Jak jinak by takový svazek klíčů nálezce hodil majiteli do schránky?

zjentek

Co takhle pověsit si na kroužek s klíči č. mobilu? Poctivý nálezce zavolá a domluvíte se na předání (osobně, přes úřad, policii… ). Kdo je chytrý, vyřeší si starost se ev. ztrátou klíčů číslem mobilu, čili jakýkoli podobný a PLACENÝ projekt přes ČP by nemusel slavit úspěch. Jako rozumnější projekt se mi tady jeví třeba jednoduchý přívěšek na klíče s QR kódem, po přečtení kterýho se nálezci vyobrazí právě č. mobilu klíčosmolaře.

(Kdyby byl přívěšek fakt jednoduchý, provedením taky kvalitní kvůli výdrži, něčím dalším zcela vyjímečný a reklama na něj by také nesla zvláštní náboj, troufám odhadovat, že by stálo za to si podobnej přívěšek nechat patentovat, protože takovej projekt by mohl vydělávat více, než ten „přes poštu“.) (;

Funna

edisone…on myslel veřejnou poštovní schránku, ne tu na domě…ale jinak máš pravdu, že „označkovat“ klíče adresou je docela blbost…a i když by „dekodér“ měla jen Česká pošta, vždycky se to dá zneužít a já bych do toho nešla…