balca

Kocour-kočka

Dobrý den,chtěl bych mít kočku nebo kocoura máma souhlasí a chtěla by kocoura také jenže tata je určitě proti,jelikož bydlíme v novém bytě a máme dřevěné podlahy,tak říká,že kocour poškrábe podlahu,sedačku všechno pomočí atd…a že to u nás bude smrdět…jaký na to máte názor…vždyť kočky nechodí s vytaženýma drápkama,aby poškrábaly podlahu :)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Doporučuji kocourka a vykastrovaného ( ten nepáchne ), nejlépe z útulku. Naučí se škrábat pouze na škrabadlech a nic kolem sebe nezničí. Teď píšu z netbooku a kocour mne opatrně překračuje. Už bych si bez koček nedovedla život představit a to jsem původně žádné zvíře nechtěla. Pozdravuj tatínka 🙂

Další odpovědi
Damiana

Kamarádka má dvě kočky, a v jejím krásně zařízeném, nepodrápaném bytě to skutečně nesmrdí. Jde o výchovu, jako u každého. Někdo dostane úplně nový byt a je schopen ho zničit tak, že by to nedokázalo ani stádo divokých prasat, natož jeden mrňavý kočičí tvoreček. Taťka je asi proti zvířátku jako takovému. Já jsem pro, aby v rodině zvířátko bylo, ale musíš se o ně vzorně starat. Přeji, ať s mamkou tátu přemluvíte. 🙂

samicek333

Ani se mu nedivím, ale možná by to nebylo tak hrozný s vykastrovaný koucourem.

KubikS7

Záleží také na povaze kočky a také na tom jak bude vychovávána.My máme doma kocoura (vykastrované­ho),máme ho moc rádi a je to náš mazel 🙂

ondra07

Je pravda, že to trochu smrdí a drápky mu občas stříháme a nebo používá škrabadlo pro kočky… No, není to s tím našim jednoduché a navíc má dlouhou srst…

ReHu

Mé zkušenosti.

Pokud bude mít kočka škarbadlo, bude si drápky drápat na něm. Prodávají se i vody ve spreji, které kočky od něčeho odpuzují a jinam zase přitahují. Také se drápky, pokud je potřeba, opatrně přistřihují. Kleštičkama. Jen ty malé konečky.
Nebude močit všude, pokud bude mít bedýnku s pískem, kam bude moct čůrat a kadit. Je dobré mít na 1 kočku aspoň 2 bedýnky na 2 místech. Pokud je místa málo, stačí i jedna. Moje mají 3. V chodbě a ve 2 místnostech, kde jsou nejčastěji. Písek je potřeba čistit. Děravou lopatkou vybrat bobky a čůrání, které se spojí s pískem do hroudy.
Pokud se kocourek vykastruje, tak ani neznačkuje.
A pokud se kočkou nebo kocourkem budete jako kotětem často mazlit a hladit ho, bude méně divoký a bude mírnější.
A…v útulcích mají krásná koťátka :)