Avatar uživatele
Weroniq

kočky a šanta kočičí (catnip)

zbylo nám trochu této bylinky po původním kocourovi a i když už je úplně vyčichlá a nejmíň čtyři roky stará, tak naši nynější kočku pořád vábí, tak jsme chtěli koupit další a dát jí to na pelíšek a hračky, nejdřív jsme koupili ve formě kapiček a od toho vždycky s nechutí odešla a teď máme i sypanou a krásně voní, ale kočka si čichne a jde dál bez povšimnutí, tak nechápu, kde je problém
Doplňuji:
já jsem psala, že jsme koupili novou ve formě kapiček i sušeného sypání, ale kočka novou odmítá, zajímá ji jen ta čtyři roky stará a já nevím, co je na těch nových ze zverimexu špatně

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Šanta kočičí je kočkám velice prospěšná, ale pokud ji mohou pozřít. Mohou pak lépe po čištění strsti vyzvrátit spolykané chlupy, poněvadž ty se zachytí právě na spolykaných a pokousaných listech.
Doporučoval bych proto rozhodně opatřit živé rostliny, než jakékoliv kapky, či rostliny suché.
Vet. praxe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V té staré cítí původního kocoura, o šantu nemá zájem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zplic

Některé kočky za šantou vůbec nejdou. Jde po pachu kocoura.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Kočky mají rádi čerstvou šantu o tom jsi nepřemýšlela, jí koupit ?Jakmile najdou porost šanty kočičí, budou šťastně žvýkat listy, válet se po rostlinách a svinou se mezi listy do klubíčka. Tato reakce je pravděpodobně způsobena vůní rostliny, která je podobná vůni feromonů, které vylučuje opačné pohlaví
Myslím, že používat 4 roky starou není moc vhodné

pokud kočka na šantu nereaguje nemá zřejmě potřebu .....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata