hanayka

Jak se bude chovat kočka v bytě?

chtěla bych si pořídit nějakého mazlíčka ale zatím sem moc nevěděla co,no a napadla mě kočka.Jenže bydlíme v bytě a nevím jestli do toho jít protože mám strach jestli kočka nebude sama doma vřískat nebo škrábat nábytek,nebo vykonávat svou potřebu mimo záchodek apod.Je toho spoustu co bymohla udělat ale otázka zní..Naučí se kočka v bytě zůstat v klidu a zvykne si na to?Je nějaká rasa kočky ktará je prostě do bytu přirozená?A nemohli by jste midát nějaký odkaz na nějakého majitele nebo tak?Děkuju předem ;)

Odpovědi
arygnoc

v duchu doplnenia otázky:
mačka (kočka) nie je vo vašom prípade vhodná voľba.

mačka (a ani žiadny iný tvor) totiž rozhodno nie je MAZLÍČEK – je to osobnosť (na rozdiel napr. od psa), s ktorou musíte rozvíjať plnohodnotný vzťah.

doporučujem vám nejakého plyšového maznáčika alebo tamagoči.

;-Q

hanayka

arygnoc.....-,– děkuju mooockrát za vaši plnohodnotnou odpověď.Když už ta „osobnost“ tak a jako pes je co? 😕 taková odpověď mě nezajímá já se ptala na něco jiného…;-)

arygnoc

rado sa stalo.

psík je nekritický fanda a obdivovateľ (na rozdiel od mačky).
mačka je osobnosť, a to doslova – nepríde na zavolanie, ale keď má ona náladu a chuť, bude vás otravovať, keď má ona potrebu sa maznať a nie vy, a pod.
neuznáva vás ako pes za vodcu >smečky<, má svoju hlavu.

to za prvé.

za druhé:
žiadne zviera v byte nenaučíte, aby občas ako akt pomsty, trucu, ale aj choroby či pudu „neoznačilo“ svoje teritórium.
čo sa týka špeciálne mačkovitých šeliem, „škriabanie“ je prirodzený spôsob na očistu a brúsenie pazúrov – takže pokiaľ nebude mať vyhovujúci predmet (a o tom rozhoduje ona a nie vy), bude škriabať práve to, čo vy nechcete, aby škriabala.

neviem, čo si predstavujete pod „.Naučí se kočka v bytě zůstat v klidu a zvykne si na to?“ – ale odpoceď znie NIE – je to šelma, a bude loviť – hoci i lietajúcu muchu alebo pavúka či tieň na stene, ale bude číhať na svoju príležitosť zaloviť si.
ak chcete statickú ozdobu, doporučujem palmu.

„Je nějaká rasa kočky ktará je prostě do bytu přirozená?“ – NIE – a to platí pre každé zviera zavlečené do bytu – včítane akvarijných rybičiek, korytnačiek (želva) či tarantulí…

ak chcete mať živého tvora doma, MUSÍTE sa prispôsobiť vy.

takže vaše „taková odpověď mě nezajímá“ je prejavom maximálnej arogancie a hlúposti.

takže opakujem:
doporučujem tamagoči.

;-Q