kočíčí

Kočka má za uchem prasklinu

Nemůže to být nějaké onemocnění,naše kočka má za uchem asi 2cm prasklinu,nebo si to udělala o něco venku,jakou mast jí na to mám dát děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Když si na to nechá sáhnout, podívej se, jestli jí to nehnisá a jestli to je prasklina nebo škrábanec.
Jestli je rána čistá a ne moc hluboká, tak ji nech, zahojí se to brzy, ale sleduj ji, kdyby se to nehojilo nebo hnisalo. Tak hned vyčistit. Na veterině ti poradí.
Zatím bych ji to ničím nemazala. Kočky jsou bojovnice.

Další odpovědi
Džanička

Nesmíte kočičku zase tak pozorovat,třeba se venku jen poprala,vždyť má koťátka,tak je hlídá.Náš kocour pravidelně každý týden přijde orvaný,nohy má pokousané,poš­krábané,a také ho nechám,on si to vylíže,vyčistí,po­řádně se prospí,a za týden je ok.Zkuste jí to namazat framykoinem,ale stejně si to umeje,pokud jí to bude hnisat,tak otřít heřmánkovým čajem a zasypat sypkým framykoinem.Ten to vysuší.

Quido

Jakákoliv poranění na hlavě a hlavně v oblasti uší mohou začít hnisat a to poznáte podle toho, že místo je teplé a velice bolestivé na dotek. V tom případě neotálejte s návštěvou lékaře, protože může dojít k rozšířšní zánětu do hlavy a k trvalým náslekům až smrti zvířete.
Jinak ránu desinfikujte. V případě vzniku zánětu je jediné řešení nasazení antibiotik.