Weroniq

Kočka loví a pojídá různý hmyz, nemůže jí uškodit?

mouchy, moli, motýli.. i když je zrovna po jídle, tak lovecký instinkt vítězí

Nejlepší odpověď
www

Neuškodí, naopak. Dobře ví, co může zbaštit a co jí prospívá 🙂
Na včely, vosy a jiný „nežádoucí“ hmyz si velmi rychle zvykne a většinou si jich po zkušenosti přestane všímat (i ta postelová) 😁 !
Zkušenost

Další odpovědi
arygnoc

ne, nemůže, protože valnou většinu toho hmyzu jenom uloví, ale nesežere.
Sežere jenom to, co ji chutná.

Deli

Je to šelma, na veškerou takovouto havěť a její konzumaci je připravená přírodou…

baghira

Kočka není člověk, kočka ví, co může a nemůže jíst.

aloevera5

Pochybuju, že vůbec někdy něco z toho hmyzu a zvířátek, co uloví, sní. Náš kocourek loví také rád, ale ještě jsem ho nikdy neviděla něco z uloveného sníst a to ani nemusí být po jídle. Vždycky něco chytne, motýla, myšku, ještěrku … a vítězoslavně nám ji položí někam, abychom si všimli, jaký je pašák a čeká na svoje jídlo – nikdy nic není z části snědené. Vždycky na mne kouká, když něco uloveného přinese a vypadá jako by říkal: „Tak já jsem svojí práci odvedl, a ty mi teď koukej dát pořádnou porci navíc, protože jsem si ji plně zasloužil!“