dennis15

Kočka domácí X kočka divoká

Dobrý den, nevíte kde můžu zjistit hlavní lišící se znaky u kočky domácí a kočky divoké??? Děkuji za POZITIVNÍ odpovědi 🙂.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Kočka divoká může vážit 1,2–11 kg a dosáhnout délky 47–80 cm.[3] Má na první pohled zavalitější postavu než kočka domácí, zejména díky delší a hustější srsti; tento rozdíl je nejvíce patrný v zimě. Kočka divoká má také větší hlavu s dlouhými vousky a menšíma ušima. Je zbarvena šedohnědě až šedožlutě, s výrazným pruhováním na hřbetu, ocase a nohách. Na hřbetu je výrazný tmavý pás, zatímco břicho bývá krémově žluté. Od zdivočelé kočky domácí ji lze rozlišit zejména dle ocasu: ocas kočky divoké je kratší než polovina délky jejího těla, po celé délce huňatý a před špičkou má 3–4 pruhy, zatímco zdivočelá kočka domácí má ocas delší než polovinu délky svého těla, postupně se zužuje a má větší počet pruhů u špičky......

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko%C4%8Dk­a_divok%C3%A1

Mari Zavadil

Kočka divoká žije v divočině a kočka domácí doma (stejně jako domácí úkol nebo např.Písemka žije ve škole)