vamplires

Knihy na 24 hodin denně…

Mohu se zeptat, kolik knížek se dá až přečíst za den?

Knížky by všechny měli v průměru na tři sta stran…
Rychlost čtení by se mohla odhadnout na 200 slov za minutu…
Prostě dočte jednu knížku, vezme ihned druhou…

Možno vzít v potaz chození na WC, oběd, večeře, snídaně… Víc ne…

Stravovaní a přestávka na hajzlík by byla co možná nejrychlejší a oběd zcela jednoduchý…

Nejlepší odpověď
Drap

Každý čte jinak rychle, výsledky by se dost podstatně lišily.

Další odpovědi
chudst

Reknu vam to takhle: ja cetl Harryho Pottera sedmicku nepretrzite dva dny v kuse. Rano v devet jsem zacal a cetl a cetl a cetl az do jedne v noci, v pul sedme jsem vstaval a cetl a cetl a cetl. Skoncil jsem tusim kolem druhe hodiny odpoledne. Knizka ma pres 600 stranek a je psana relativne drobnym pismem. Takze z toho teoreticky vyvozuji, ze je clovek za den schopen precist cca 3/4 takoveto knihy za jeden den. Ale je to samozrejme individualni – kdyz zustanu u Harryho – je obrovsky rozdil mezi pismem v jednicce (kde je velke) a v petce (kde je z cele serie nejmensi). Zkousel ted namatkou otevrit sedmicku a minutu cist nahodnou stranku: precetl jsem zhruba pul az 3/4 stranky (coz zhruba odpovida vasim 200 slovum).

Budu-li jen chladne kalkulovat, ma-li strana 400 slov a je dohromady 600 stran, melo by mi precteni trvat 20 hodin. Coz zhruba odpovida tomu, jak dlouho jsem to cetl ja (23 hodin – jednak nectete celou dobu stejne rychle a jednak jsem si delal kratsi pauzy na jidlo, musel jsem vyvencit psa, apod. – takze zhruba to tak skutecne vychazi.).

Veskere informace ted mate: uz zalezi jen na vas, jak si to spoctete, od kdy do kdy byste teoreticky cetla. Zhruba to vychazi na dve 300 strankove knizky.

fcoop

Má takové závodění smysl? S kým se závodí?
Se sebou,nebo s tou nešťastnou knížkou?
Mimochodem – dalo by se učíst více,kdyby se nosila knížka i na záchod.
Alespoň by se neodflákla žádná z obou činností.

led

Porovnávať rýchlosť čítania podľa počtu strán sa mi nezdá rozumné. Nemôžte porovnávať napríklad „Zločin a trest“ s „Harrym Poterom“. Sú knihy ľahko čtivé a knihy ťažké – rozmýšľajúce.
Ako rýchlo by ste napríklad prečítali „Veľkú encyklopédiu matematiky“ s porovnaním „A.Hailey-Reportér“