Avatar uživatele
vamplires

Knihy na 24 hodin denně…

Mohu se zeptat, kolik knížek se dá až přečíst za den?

Knížky by všechny měli v průměru na tři sta stran…
Rychlost čtení by se mohla odhadnout na 200 slov za minutu…
Prostě dočte jednu knížku, vezme ihned druhou…

Možno vzít v potaz chození na WC, oběd, večeře, snídaně… Víc ne…

Stravovaní a přestávka na hajzlík by byla co možná nejrychlejší a oběd zcela jednoduchý…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4600 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Každý čte jinak rychle, výsledky by se dost podstatně lišily.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Reknu vam to takhle: ja cetl Harryho Pottera sedmicku nepretrzite dva dny v kuse. Rano v devet jsem zacal a cetl a cetl a cetl az do jedne v noci, v pul sedme jsem vstaval a cetl a cetl a cetl. Skoncil jsem tusim kolem druhe hodiny odpoledne. Knizka ma pres 600 stranek a je psana relativne drobnym pismem. Takze z toho teoreticky vyvozuji, ze je clovek za den schopen precist cca 3/4 takoveto knihy za jeden den. Ale je to samozrejme individualni – kdyz zustanu u Harryho – je obrovsky rozdil mezi pismem v jednicce (kde je velke) a v petce (kde je z cele serie nejmensi). Zkousel ted namatkou otevrit sedmicku a minutu cist nahodnou stranku: precetl jsem zhruba pul az 3/4 stranky (coz zhruba odpovida vasim 200 slovum).


Budu-li jen chladne kalkulovat, ma-li strana 400 slov a je dohromady 600 stran, melo by mi precteni trvat 20 hodin. Coz zhruba odpovida tomu, jak dlouho jsem to cetl ja (23 hodin – jednak nectete celou dobu stejne rychle a jednak jsem si delal kratsi pauzy na jidlo, musel jsem vyvencit psa, apod. – takze zhruba to tak skutecne vychazi.).

Veskere informace ted mate: uz zalezi jen na vas, jak si to spoctete, od kdy do kdy byste teoreticky cetla. Zhruba to vychazi na dve 300 strankove knizky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Má takové závodění smysl? S kým se závodí?
Se sebou,nebo s tou nešťastnou knížkou?
Mimochodem – dalo by se učíst více,kdyby se nosila knížka i na záchod.
Alespoň by se neodflákla žádná z obou činností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Porovnávať rýchlosť čítania podľa počtu strán sa mi nezdá rozumné. Nemôžte porovnávať napríklad „Zločin a trest“ s „Harrym Poterom“. Sú knihy ľahko čtivé a knihy ťažké – rozmýšľajúce.
Ako rýchlo by ste napríklad prečítali „Veľkú encyklopédiu matematiky“ s porovnaním „A.Hailey-Reportér“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek