replicator

Znáte knihu, která vysvětluje postupy, jak vyjmout a filtrovat látky?

Když chci třeba získat rozpuštěný cukr v čaji zpět do krystalické formy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Rozpuštěný cukr dostaneš do krystalické formy jedině krystalizací. Krystaly již potom můžeš oddělit od matečného louhy filtrací, ale běžně se to dělá odstřeďováním. Jinak využij vyhledávače a hledej krystalizace, filtrace či odstřeďování.

Další odpovědi
Lamalam

Filtrace ti k získání cukru z čaje nepomůže. K dalšímu studiu doporučuji nějakou učebnici Chemie pro ZŠ. Zaměř se zejména na kapitoly „Roztoky“, „Směsi“, „Oddělování složek směsí“ atd.

quentos

Jak může být kniha „na“ filtrování látek? To jako chceš ty látky filtrovat přes knihu?