VeronikaVera

Poskytnete mně informaci o klimatizaci Split? Více v dodatku.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat někoho, kdo tu má splitovou klimatizaci na nějaké informace. Včera nám ji instalovali do celého bytu (3 pokoje a na balkón venkovní jednotku). A chtěla bych se zeptat, na kolik stupňů chladíte? My aktuálně na 25/24 stupňů, protože nám to bylo doporučeno. Dále bych se chtěla zeptat, protože s tím nemáme vůbec žádné zkušenosti, jak dlouho ji necháváte denně puštěnou? Kolik by bylo dobré dát zálohu na elektřinu a kolik, jestli ji tu někdo má, tak kolik platíte měsíčně? Když ji dáme na nižší teplotu tj. 18 stupňů, tak je vyšší spotřeba a tím pádem to bere více energie, než při těch 25, které máme nyní? A pak by mě zajímalo, jestli používáte do více pokojů najednou a nebo jen do jednoho pokoje? A když jsme na venkovní jednotku napojeny všechny tři pokoje, tak jestli se ta elektřina dělí na každou jednotku v pokoji zvlášť a nebo je ta energie počítána dohromady? To je asi tak vše, co mě teď napadlo. Doufám, že si o mně nebudete myslet, že jsem úplně pitomá, ale vážně s tím nemáme žádné zkušenosti a tak se potřebuji zeptat někoho, kdo už ji má, jak tohle funguje. Snažila jsem se to najít na internetu, ale nikdo o těchto věcech nikde nepsal. Moc všem děkuji za odpovědi

Původní neotázka
Klimatizace split – cena za každodenní používání a další otázky

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. Klimu nemám, takže jen obecné informace
  2. 18/24° – ano, pokud budete chladit na míň, bude vyšší spotřeba elektřiny. Výrazně. Navíc teplotu je vhodné srazit jen o něco oproti vnějšku, jinak můžete trpět dost velkými šoky při přechodu mezi klimatizovaným a neklimatizovaným prostředím. (Slyšel jsem že u člověka co pro obchod nosil věci z mrazícího auta do skladu se automaticky předpokládalo čerpání nemocenské na dalších pár dní – ale to je extrém a domnívám se že i blbá organizace práce).
  3. Pokud se nemýlím, pak vnější jednotka obsahuje tepelné čerpadlo, zatímco vnitřní je jen výměník („radiátor“) s větrákem. Takže ta venkovní jednotka bude žrát maximum. Jak to máte elektricky zapojené doma to netuším.

VeronikaVera

Dobře, děkuju za informace. Bohužel neznám nikoho v blízkém okolí, kdo by klimatizaci měl a mohl mi tyto informace poskytnout a jak už jsem psala, tak jsem to ani nenašla nikde na internetu. Takže nejlepší bude, když budeme udržovat teplotu okolo 24–25° maximálně, když se budeme chtít „rychle“ zchladit, tak na chvíli těch 18°. Chápu, že to není zdravé, když jsou nyní venku teploty okolo 30–33° a doma bychom si místnosti zchladili na 15–18°, tak je to na infarkt. Ještě jednou děkuji za odpovědi.