Katusa

Klíčící cibulky

Koupila jsem si cibulky jarních kvítek (narcisky, tulipány, krokusy…), nechala jsem je v pokojíčku na poličce s tím, že je zasadím až tak v koncam října, ale mršky si začaly vesele klíčit. Co teď s tím? Léle uskladnit nebo rovnou zasasit? Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Určitě do země, vždyť cibuloviny se sází září-říjen ))
Doplňuji:
Naklíčení jim nevadí, hlavně musí být každý druh ve správné hloubce.

Další odpovědi
Děda Louda

Stáhni si (zdarma) Okrasné cibuloviny na vaší zahrádce. Tam je celá problematika docela srozumitelně a přehledně probraná:
http://rdvcz.cz/i­receptar/zpra­vodaj-2012-09-21-cibuloviny/zpra­vodaj-2012-09-21-cibuloviny.html

hanulka11

rovnou zasadit už se sází