annas

Kletby s klidem ber: přece myši vyhrožují kočkám pouze z hloubi děr. Platí tato slova spíš na netu, či i v reálu?

Italské příslovi – tajenka křížovky z MF Dnes č. 3/2019

Považujete doporučení psychologů za správná?

1."Názory jiných jsou prostě jenom názory jiných, není to absolutní pravda,

2. V každém případě jsou všechna mínění vždycky subjektivní.

3. Ne všechny názory jsou pro vás důležité. Jaký má pro vás konec konců vůbec význam, co si o vás myslí naprosto cizí lidé?"

https://www.pro­naladu.cz/proc-nema-cenu-chtit-se-zalibit-vsem/

„Žijte, riskujte, učte se a dělejte chyby. Na konci cesty s vámi zůstanou ti, kterým můžete věřit. S takovým zázemím je úspěch zaručen.“ Paolo Coelho

https://www.pro­naladu.cz/pet­krat-nekdy-na-ceste-za-stestim-od-p-coelho/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/my%C­5%A1-p%C5%99%C3%ADrody-hlodavci-1974361/

Nejlepší odpověď
led

myši a kočky žijú aj v reálnom svete.

1 – dopuručenie psychológov beriem ako doporučenie psychológov. Teda aj ich názory, rovnako ako názory iných beriem ako názory iných a ďaľšie podklady na zamyslenie
2 – Objektívny názor jedného človeka vlastne ani nejestvuje, každý človek má názor prispôsobený svojim znalostiama a charakteru, alebo opakuje prevzatý (aj keď možno upravený) názor iného.
3 – je pravda, nie všetky názory iných sú dôležité, ale každý z nás je súčasťou spoločnosti v ktorej žije, čo znamená, že isté názoru iných musí brať do úvahy.

4 – s Paolom Coeihom by som asi dlho polemizovala, hlavne s poslednou vetou, Čo môžme považovať za úspech? Nie každý je ochotný riskovať a dokonca aj priznávať si chyby.

Další odpovědi
peterd108

Důležité je myslet vlastní hlavou.

Drap

Všechny doporučení psychologů jsou podle mne správná. To co si myslí cizí lidé nepokládám nijak zvláště za důležité, i když je dobré se jednou za čas zamyslet nad tím, co si ti druzí právě myslí. V hodně věcech to může i pomoci.

aliendrone

No, obvykle to platí, ale… je třeba to důkladně zvážit. Jsou i tací, jejichž výstrahu NENÍ radno pocenit. A nejhorší jsou ti, kteří se s něčím takovým ani nezdržují (to už je ovšem nějaká psychická úchylka [podle mne], s efektivitou či šetřením času to nemá co dělat).

ad 1 – Ano, to ovšem vyplývá z definice, že „názor je názor“. ;) :)
ad 2 – Ano, jinak to NEJDE.
ad 3 – Tohle si můžu [obvykle, ne vždy] dovolit říkat já. Takový prezidentský kandidát před volbami to jistě vidí jnak. ;)
ad 4 – A k ČEMU je dobrý úspěch, neúspěch, cokoliv, pokud jste na KONCI cesty? :o :)

Kepler

Myslím, že úvodní věta platí jak pro net, tak i pro reál. Akorát ti na netu a jiných anonymních médiích to mají usnadněné kvůli své zbabělosti. S doporučeními psychologů i moudrem pana Coelho se plně ztotožňuji.

fcoop

Je to taková obdoba hesla:„Orel much nelapá“.
V podstatě jde o úvahu,že diskuse s blbcem nemá smysl.