Avatar uživatele
IBI05

Klepání nohou, co s tím?

Dobrý den, už od svého dětství trpím klepání nohou. Momentálně někdy ani nevím že to dělám. Pociťuji u toho klid. Je to nemoc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3767 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Nejde náhodou o tzv. syndrom neklidných nohou? Doporučuji zadat do googlu a informovat se pro začátek tak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pohodar87

Obyčejný tik nic víc

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

to je spojené s psychikou ..začni u nervové soustavy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Varovanie: ide o laickú odpoveď!
„Momentálně někdy ani nevím že to dělám. Pociťuji u toho klid.“ Ano, presne takto to definujú „postihnutí“
Podľa môjho laického názoru ide o určité psychické vyrovnávanie sa s aktuálnou situáciou. Vychádza mi to z pozorovania ľudí v rôznych situáciách. V istých skupinách, pri (pre nich) stresujúcej, či na pozornosť náročnej situácií, si začnú nohou rytmicky podupávať (podupávanie nemusí korenšpondovavať s napríklad rytmom počúvanej hudby). V momente skončenia takejto situácií končí aj podupávanie.
Čo robiť?
Nasilu nič.
Je v psychike daného človeka a v jeho schopnosti sústredenia sa, tak ako niekto počúva pri učení hudbu, tento si podupáva.
Jediné riešenie vidím v schopnosti a hlavne ochote „postihnutého“ uvedomovať si tento nepríjemný jav (ruší hlavne na verejných produkciách ak zvukár, osvetľovač v sále si podupkáva mimo rytmu znejúcej hudby) a snažiť sa vedome tomuto javu zabrániť. Je to náročné aj na jeho psychiku, ale v mnohých prípadoch sa takýto jav podaril dotyčným odstrániť. Potom sa dokázali ešte viac sústrediť aj na detaily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Může to být způsobeno netrpělivostí.
http://www.eso­terika.estran­ky.cz/clanky/psycho­logie/rec-tela---gestika-a-kinezika.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Jó, to děláme s bráchou běžně a mámu to dohání k šílenství. Já to dělám, když cejtím nějakej rytmus, jsem nervní, těším se, na něco určitýho myslím… Nebo jen tak, protože je mi to příjemný a uklidňuje mě to. Neřešila bych to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pořád lepší než klepat kosu .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

no říká se, že pokud klepeš levou nohou, tak jsi nervní. Pokud pravou, tak jsi nadržená. 🙂 ale nevím jak to chodí v praxi :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví