IBI05

Klepání nohou, co s tím?

Dobrý den, už od svého dětství trpím klepání nohou. Momentálně někdy ani nevím že to dělám. Pociťuji u toho klid. Je to nemoc?

Nejlepší odpověď
klumprt

Nejde náhodou o tzv. syndrom neklidných nohou? Doporučuji zadat do googlu a informovat se pro začátek tak.

Další odpovědi
Pohodar87

Obyčejný tik nic víc

zjentek

to je spojené s psychikou ..začni u nervové soustavy

led

Varovanie: ide o laickú odpoveď!
„Momentálně někdy ani nevím že to dělám. Pociťuji u toho klid.“ Ano, presne takto to definujú „postihnutí“
Podľa môjho laického názoru ide o určité psychické vyrovnávanie sa s aktuálnou situáciou. Vychádza mi to z pozorovania ľudí v rôznych situáciách. V istých skupinách, pri (pre nich) stresujúcej, či na pozornosť náročnej situácií, si začnú nohou rytmicky podupávať (podupávanie nemusí korenšpondovavať s napríklad rytmom počúvanej hudby). V momente skončenia takejto situácií končí aj podupávanie.
Čo robiť?
Nasilu nič.
Je v psychike daného človeka a v jeho schopnosti sústredenia sa, tak ako niekto počúva pri učení hudbu, tento si podupáva.
Jediné riešenie vidím v schopnosti a hlavne ochote „postihnutého“ uvedomovať si tento nepríjemný jav (ruší hlavne na verejných produkciách ak zvukár, osvetľovač v sále si podupkáva mimo rytmu znejúcej hudby) a snažiť sa vedome tomuto javu zabrániť. Je to náročné aj na jeho psychiku, ale v mnohých prípadoch sa takýto jav podaril dotyčným odstrániť. Potom sa dokázali ešte viac sústrediť aj na detaily.

marci1

Může to být způsobeno netrpělivostí.
http://www.eso­terika.estran­ky.cz/clanky/psycho­logie/rec-tela---gestika-a-kinezika.html

RyuzakiKate

Jó, to děláme s bráchou běžně a mámu to dohání k šílenství. Já to dělám, když cejtím nějakej rytmus, jsem nervní, těším se, na něco určitýho myslím… Nebo jen tak, protože je mi to příjemný a uklidňuje mě to. Neřešila bych to.

mosoj

Pořád lepší než klepat kosu .

Reezo

no říká se, že pokud klepeš levou nohou, tak jsi nervní. Pokud pravou, tak jsi nadržená. 🙂 ale nevím jak to chodí v praxi :D