iwetax

Klepání na dveře v nemocnici.

Když jsem byla hospitalizována v klatovské nemocnici, tak mě velmi zarazilo, že sestry prostě vtrhnou do pokoje pacientů bez zaklepání. Chápu, že jim to tam patří, ale bylo mi to docela nepříjemné. A co vám? Myslíte, že by měly sestry klepat na dveře před tím, než jsou k pacientovi do pokoje?

Nejlepší odpověď
tom004

Bohužel to není ojedinělý případ.Dokonce jsem byl svědkem podobné situace,kdy sestra podobným způsobem „vešla“ do pokoje.Pacien­tka,která se ohradila,byla sestrou důrazně poučena,že má moc práce a na takové zbytečnosti nemá čas.Po mém zásahu přišla o prémie,při vstupu na pokoj klepala,a mně,když jsme se potkali,na pozdrav neodpověděla.Ale musím také dodat,že na pacientky na pokoji,byla i nadále slušná.Na pokoji v tu dobu ležela i moje mamka.Slušnost musí být u zdravotnnického personálu na jednom z prvních míst,a je třeba na prohřešky upozornit.
Doplňuji:
Dobré ráno.Elektriká­ři,také vlítneš kolegovi do kanceláře,aniž by jsi zaklepal? Je to přece také Tvé pracoviště a ne hotel.Pravidla slušného chování a ohleduplnost platí,nebo by alespoň měla platit,vždy.

Další odpovědi
Tom.Noddy

Mám stejnou zkušenost. Zaklepání je slušnost a zabere 2 sec. takže KLEPAT, sestry, KLEPAT!

suaeda

V nemocnicích nejde jen o klepání sester na dveře ale o celkový přístup zdravotnického personálu. A jsou opravdu rozdíly. Můj příbuzný byl hospitalizován ve třech nemocnicích a mohl porovnávat. V jedné nemocnici s ním jednali jako z opracovávaným výrobkem u pásu ve fabrice. Naopak v jiné si nemohl vynachválit jak odborný tak lidský přístup. A pozor webové stránky, kde jsou hodnoceny jednotlivé nemocnice nejsou zcela pravdivé.

baghira

Ano, zaklepat je slušnost. Ale celý rituál spočívá v tom, že vcházející zaklepe a počká na vyzvání („Dále!“). Což má ten význam, aby návštěva nepřistihla domácí v trapné situaci. A to mi už v případě nemocnice připadá až příliš – perzonál není návštěva.
Klepat a hned vejít bez vyzvání je pouhý formalismus, to už nemusí klepat vůbec. A kromě toho, klepání může být i nepraktické: např. když jde zkontrolovat pacienta, a já budu na sousedním lůžku dřímat, ocením, když to udělá bez hluku, tiše a nenápadně.
Abych to shrnul: u nemocničního perzonálu raději ocením jiné kvality, než znalost etikety. Na druhou stranu, pokud to některý pacient vyžaduje, je jednodušší mu vyhovět než se s ním přít.

kropitko

Každopádně je to slušnost,,tole­rovala bych to jen v případě, že by se někomu na pokoji udělalo nevolno a sestra mu spěchala na pomoc.
No a s tím pracovištěm,,,to je dost nehorázná výmluva. Hotel a ani ubytovna to sice není, ale platím tam taky,,,no a za svoje peníze chci aspoň tu slušnost,,když už nic jiného.

elektrikář

Pochop ta nemocnice je jejich pracoviště. Záleží na domluvě. Nemocnice není hotel.

lexx

Podívejte. až za pobyt ve špitále dáte 1000 Kč / den (a ta doba brzo příjde) tak i sestry budou klepat. zatím si klepejte. na čelo.