jakube33

Klavesnice,jazyk?

Dneska jsem cistil klavesnici a asi jsem neco ztiskl nebo co a zmenil jsem mi jazyk do anglictiny takze hacky pryc a Z,Y se prohodilo. Nevite jak bych to mohl vratit zpet???

Nejlepší odpověď
kapka

Vpravo dole na liště máš ikonku EN, klikni na ni a zvol CS.

arygnoc

stačí stlačit Alt+Shift.

hanulka11

já nic takového na liště nemám??????? nevím čím bych to vrátila, kdyby se mi to stalo

kapka

Ono ta ikonka CS /nebo EN nebo nějaký další jazyk/ jde skrývat. Dá se najít jinde a dát na tu lištu.

kapka

Dejte Start – Ovládací panely – Změnit klávesnice nebo jiné metody zadávání – změnit klávesnice – panel jazyků – na okraji hlavního panelu – OK.
Je to tak ve Windows 7. Jinde to bude podobně. Jde Vám to, Hanulko?

arygnoc

stačí stlačit Alt+Shift.

kapka

Ano, to bude i příčinou, proč se to přeplo během čištění klávesnice.

Hanulka11 říká, že tu ikonku na liště nemá, je možné, že má zaškrtnutou položku „skrytý“. Ještě by to mohlo být „plovoucí na ploše“, ale to by bylo na ploše vidět. Hanulka si to musí nastavit, aby to skryté neměla. Pak může přepínat mezi jazyky.