Avatar uživatele
zjentek

Kkdyž chci psa krmit syrovým a granulovaným masek půl/půl na porci, v jakým sledu bych mu to měl servírovat?

..promíchaný mně to přijde jako svíčková s kuskusem, ale možná se pletu, všechno jsem ještě nejed…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3058 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Mícha takto stravu pro psa je naprosto nevhodné. Pes má uplně jiné trávení než my. Maso tráví pes jinou dobu než granule. Pokud stravu takto smícháš, dost často s tím psí žaludek mívá problémy. Pokud tak budeš krmit dlouhodobě, mohou nastat zdravotní problémy. Doporučuje se a i jsem to tak praktikoval, krmit masem, nebo vařenou stravou třeba týden a potom zase nějaký čas používat granule. Ideálním stavem je, když se při střídání nechá den hladovky. Praktikoval jsem to takto řadu let bez problémů. Maso jsem dával někdy i syrové, většinou jsem ho však vařil se zeleninou, na závěr přidal těstoviny/ nebo vločky, popřípadě rýži. Uvařil jsem si vždy na několik dní. Faktem je, že psovi asi více chutná, když se strava mění a nemá stále jen jednotné granule.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Uvidíš, co mu víc ´pojede´ – z mých poznatků usuzuju, že jakmile dáš psovi maso, bude se poté na granule koukat s pohoršením a na tebe ´psíma očima´ (abys vytáhl ještě tu dobrotu)…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chachar1922

Žaludek si s tím poradí a hlavně psovi to je fuk jak to dostane. Aspoň tomu mému – ten sní všecko. Hlavně ať má vodu.
Pokud teda chápu dobře otázku.

Upravil/a: chachar1922

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chachar1922

Já maso s granulemi nemíchám. Ale jak to tedy je, pokud mu dám maso s rýží nebo nudlema ? A druhý den dostane třeba granule ? Taky se to nemá nebo tohle nevadí ?

před 3058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Takováto varianta už je lepší, ale střídat po jednom dni to také neni vhodné. Žaludek ani u psa nepřepne z hodiny na hodinu a časté změny zdraví neprospívají. Nejlépe střídat raději v několikadenním, nebo ještě lépe týdenním, režimu

před 3058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Pokud krmíš granulemi a psovi hodíš kousíček masa jako odměnu, nic se neděje.

před 3058 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chachar1922

Díky :)

před 3058 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek