Bozz

Kirchhoffovy zákony

Ahoj, dostal jsem zadání a nemůžu se dostat k výsledku, nevíte jak to počítat? díky

Stanovte proud I1, který prochází rezistorem R1. Napětí zdroje U=24V, R2=3kOhmy, R3=6KOhmů, proud ze zdroje 24mA. Jedná se o paralelní zapojení.

Nejlepší odpověď
Hlada

Podle Ohmova zákona vypočítáš proud, který kvačí odpory R2 a R3 a tyto proudy odečteš od celkového.

Další odpovědi
anonym

…„Jedná se o paralelní zapojení“… – to je podstatné – co platí pro dílčí proudy vůči proudu celkovému?

Bozz

Příspěvek smazán administrátorem.