lenishek

Kinetická energie letadla – postup řešení, nevím jak na to :(

Letadlo má celkovou hmotnost 150 tun a přistává rychlostí 300km/h. Na dráze 1400m zabrzdí na pojížděcí rychlost 48km/h. Určete o kolik se změnila kinetická energie letadla po jeho zabrždění na pojížděcí rychlost.

Nejlepší odpověď
Reuef

takze vzorec na vypocet kineticke energie E=0.5mvv (v na druhou 🙂 )

preved si to na zakladni jednotky – kg a m/s a nejdriv dosad prvni rychlost potom druhou rychlost a potom je od sebe odecti a mas ten rozdil