dagry

Keramické kuličky na pečení – na co to vlastně je?

Včera jsem to zase viděla v katalogu Magnet, že to pomůže při pečení korpusu na dort, ale mně to teda vůbec nic neříká. Byla tam ukázka jak byly ty kuličky vysypané na dně formy, ale já nechápu princip k čemu to vlastně je. Neznáte to teda někdo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Neviděla jsem to nikdy . Ale možná by to mohlo mít stejný účel jako se dávají na korpus fazole ,aby se nevyboulil ,když se peče.
Dá se péct korpus a po chvíli pečení se položí na těsto pečičí papír a na něj se nasypou fazole aby byl povrch korpusu rovný. Jenže fazole musíte pak vyhodit a kuličky by mohly fungovat stejně a mohou se víckrát použít. Jen nevím proč se sypou na dno formy?

To je jen moje myšlenka. Třeba nám tu napíše někdo ,kdo s tím má svou zkušenost. Vidím,že se stále máme co učit.

Další odpovědi
irij

Já to taky neznám, ale určitě to bude kvalitní marketigový tah

dagry

Hanulko, jo dobrá úvaha. Já jsem teda neslyšela nikdy ani o těch fazolích. No, ty kuličky tam byly možná vysypané jen pro ilustraci, ale žádný jiný popis u toho nebyl. Ale jinak, to použití jak popisujete, by asi mohlo být ono. Díky.

hanulka11

Tak jsem si zadala keramické fazole a našla jsem

Koupit si můžeme i keramické fazole, kterými se přikrývá těsto. To pod nimi zůstává perfektně ploché, rovné a křupavé. Fazole se nasypou na pečicí papír, kterými těsto přikryjeme a nechají se tak po určitou dobu pečení.

hanulka11

zapomněla jsem vložit odkaz www.tvujdum.cz/kuchy­ne/spotrebice­.../predvanoc­ni-priprava.asp

hanulka11

Hledám na stránkách ,ale nikde nic není, je to zřejmě nějaká novinka.
Ale účel by to takto opravdu spnilo