arygnoc

Keďže platím koncesionárske poplaty (TV, rozhlas),

teda znášam náklady podnikania TV a rozhlasu, nemám právo na podiel zo zisku, napr. z reklamy?
Logika tvrdí, že áno, veď prispievam svojim dielom, nie?

Neplatím za služby, ten poplatok sa skutočne nazýva koncesionársky a koncesionár je:

koncesionár
koncesionárka

  • držiteľ koncesie, kto má koncesiu, živnostník, obchodník.

viacej koncesii, koncesionároch a pod:

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=k&vy­pis=1&dotaz=kon­ces&pag=1

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel ne. Je to poplatek stanovený zákonem V tomto případě se nejedná o klasický poplatek ale spíše o daň. Svůj podíl na zisku si můžeš vybírat pouze tím, že můžeš sledovat televizi a poslouchat rozhlas

Další odpovědi
jmhad

ten název či pojem „koncese“ není brán podle současného výkladu nějakého ekonomického slovníku,ale tradice z dob,kdy začal vysílat rozhlas a držitel musel mít koncesi na příjem vysílání.To nebylo jako dnes,kdy si můžeš třeba z mobilu pouštět něco do budky.Kdo chtěl poslouchat rádio,musel mít nějakou bedýnky a zpravidla na ní umístěnou /zaplacenou/ koncesi.Stejně jako třeba dnes musí mít některé profese koncesi na provozování své činnosti /soukromý detektiv a pod./.
Doplňuji:
Proč si na rádio dávali onu koncesi? Chodili na to kontroly