Keďže je pán Babiš ČESKÝM ministrom, je pre predsedu českej vlády záväzné rozhodnutie slovenského súdu?

mám na mysli rozhodnutie slovenského súdu, či pán Babiš bol či nebol spolupracovní­kom ŠtB.

Nemal by toto rozhodnutie potom preskúmať český súd?

Podľa logiky by to tak malo byť – veď to by sme potom museli uznať rozsudky smrti napr. v USA či Číne, nie?

Nejlepší odpověď
led

Tento proces začal už pred menovaním pána Babiša za ministra.
Rozhodnutie súdu v členskej krajine EU je platné pre všetky štáty EU.

Další odpovědi
cynique

  1. Áno. Spor je voči slovenskému ÚPN.
  2. Nie. Nie je dôvod.
  3. Nie. Viď Listina základných práv s slodôb + materiály Rady Európy – Dohoda o ochrane ľudských práv a slobôd a pod. Takýto trest by sa pravdepodobne preklopil do doživotia, ak by v ČR/SR bolo za príslušný zločin doživotie.

Hamon

Sobotka dal jasne najevo, ze ho netrapi, kdo spolupracoval s jakym rezimem. Jestli jde jen o to, ze (ne)byl spolupracovnikem StB, pak si muzeme pouze gratulovat, ze po necelych petadvaceti letech nam konecne politici zacinaji rikat pravdu – v boji o koryta moralka roli nehraje.