arygnoc

Kedysi sa ľudia nepotili a nesmrdeli?

Ako to, že dnes každý ohŕňa nos nad potom a s tým sprevádzanými javmi?
Kam sa pozriete, iba sami vyholenci (ako ženy tak i muži (kto im holí chrbát?)), všetko nasmradené chémiou, žiaden prirodzený pach (áno, vôňa, nie zápach).
Nehovorím o neumytých jedincoch, ale normálnych ľuďoch, potiť sa je prirodzené, je to autoregulačný prostriedok organizmu proti prehriatiu sa.

Nejlepší odpověď
marci1

Myslím, že je to důsledek reklamy a toho, že obchodníci s prostředky proti pocení, prostředky na holení, deodoranty a parfémy chtějí samozřejmě co nejvíce prodat a stále nám ukazují, jak se potíme, páchneme. Stačí běžná hygiena, příjemné mýdlo, trochu jemné vůně (třeba květinové) a jsme pořád frajéry !:-)

Další odpovědi
mosoj

Tak jako někomu smrdí kytky (nohy) a jinému ne. Tak někdo je cítit nepříjemně potem. Podle mého stačí zvýšená hygiena a trochu nějaké té vůně.

Jinak lidé se potili a smrděli i dříve a ještě se k tomu( ve středověku) ani nemyli. Veškerý zápach tlumili voňavkami. Hlavně ženy. Nu v každém případě dobrou chuť nebo lépe špatný čich.

Katy81

to by aj mňa zaujímalo, aj keď asi z iného dôvodu – alergia, astma a s nimi spojená neznášanlivosť takmer všetkých voňaviek, parfémov, sprejov… v robote mám s tým dosť problém, verte mi, lebo niektorí kolegovia to majú na háku. Asi chcú v priamom prenose vidieť astmatický záchvat… ☹

Nemám problém „zniesť“, pokiaľ má človek na sebe JEMNE trocha nenásilnej vône (nie kvetinovej), ale povedzte mi, ktorý blbec vymyslel, že si toho na seba nalejú pol litra??? To musíte všetci byť cítiť dva kilometre pred a dva za vami?
Ja napríklad používam antiperspirant s aloe vera, takmer vôbec ho necítiť a ak, tak je to taká jemnulinká príjemná vôňa. Potiť sa môžem úplne normálne (tak ako píšeš, je to prirodzená regulácia organizmu), ale antiperspirant bráni baktériám, aby ten pot rozkladali – toto totiž spôsobuje onen „spoločnosti“ nepríjemný zápach. Sprej či parfém ho len prekryje, ale nezničí. Takže v konečnom dôsledku môže dôjsť k tomu, že sa tie dve „vône“ zmiešajú a vznikne niečo údesné.
Ja by som to najradšej všetko odstrelila do vesmíru (aj s výrobcami, che che 😛 )

anonym

Dělník pracující na stavbách se dnes mnohokrát nemá kde umýt a musí absolvovat cestu domů. I když je to trapné, kdysi takoví lidé smrděli i dnes smrdí. Lidé se potí a smrdí nárůstem zženštilých studentů kteří neznají co je to pot z práce. Když to normální lidé chtějí přetlouct smradem ze spreje, ostatním to také vadí.

ponovotny

Jde do značné míry o módu a to o čem nás přesvědčí reklama. Jsou třebas známy dopisy, které posílal Napoleon své milence a kde ji žádal aby se nekoupala, že za měsíc za ní dorazí

Funna

protože dřív se splašky vč. výkalů vylévaly na ulici, leželi tam klidně i zdechliny, takže nějaký pot byl to nejmenší…a když pominu „chudinu“, tak panstvo řešilo nedostatečnou hygienu tím, že na sebe, muži i ženy vylévali, ano opravdu vylévali voňavky, aby ten puch přerazili něčím jiným…chceš se snad vrátit to té doby?