Frigojan

Je možné, aby nekdo zaplatil nějak v krámě, i když nemá platební kartu u sebe?

Je možné aby nekdo zaplatil nejak v krámě i když nemá platební kartu u sebe, a ja nemám založeno „mobilní bankovnictví“

Mám jen internet banku a pouzivam ji jen na jednom počítači na kterym chodím jen na banku. Děkuji (KB)

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nějak něpanimaju … bez karty a bez mobilního bankovnictví nezbejvá nic jinýho než hotovost …

Další odpovědi
Dochy

hotovost
směnka
platby mobilem (google/andro­id/apple pay apod) mobil funguje jako náhradní bezkontaktní platební karta, platby jsou pak přes systém poskytovatele přesměrovány na tvou skutečnou kartu (resp. na účet se který je svázána)
„platební nálepka“ (payPass apod) můžeš dostat spolu s hlavní kartou od své banky – miniaturní bezkontaktní platební karta.

Drap

Dělám to tak běžně, používám hotovost. Pokud ti nevyhovuje hotovost, můžeš zkusit směnný obchod. Ne však každý obchodník na to přistoupí.

dubraro

I smart hodinky mohou mít funkci simulace platební karty.

Mp2

Existuje třeba hotovost.

Jinak ano, karta jde zkopírovat na čip o velikosti 2×3mm, je to taková nálepka, jeden kamarád si na to koupil kopírovací zařízení. Vétšinou se to používá pro krádeže… No.. Nebo si udelat proste kopii na nejakou starou kartu..

Potom je tu možnost platit mobilem..
Já mám třeba Windowsáka, na kterej všichni nadávají.. Ten to má zabudovaný a stačí přiložit místo karty..

No a když kupuju néco dražsiho, tak.na fakturu..