coco

Když zjistíte,že na vás něco leze (myslím bacila),jakou první pomoc zvolíte?

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

prohřát – zvenku i zevnitř a všemi možnými způsoby ;)
nejlíp mi pomáhá naložit se do horké vany (!ne sprchy) a popíjet k tomu horký čaj s citronem a medem, pak se plynule přesunout do postele a spát! spánek je na všechny bacily nejlepší lék. maximálně do tohoto scénáře přidám navíc ještě další vitamín C – ideálně šťáva z citronu, v nouzi nepohrdnu pilulkou :)

Další odpovědi
Terryle

Potvrzuju účinnost ohřáté slivovice s medem. My alkoholici si dáme klidně i decku nebo lehce přes, nezkušení velkýho panáka… ideálně ordinovat večer, pak zalézt do postele a chrnět – celkem rychle vás to setne. A ráno je líp. A pokud ne, tak příští večer opakovat ;o)

dědapetr

Podle toho co na mě leze za bacila když rýma kapky do nosa,kašel biliné čaje,panadol,když teplota ipobrufen a zábal,průjem endiaron,zácpa laxil,jinak vitamíny.

JanyOK

pomáhá zázvorový čaj s kapkou něčeho ostřejšího ;o)

zbysek

slivovice s medem a citronem svarena, a je okamzite bacil pryc,pry take pomaha svarit cervene vino s acilpirinem,ale jsem proti tomu michat leky s alkoholem

janek66

Jsem zastáncem přírodní medicíny a plně ji využívám.Nejo­blíbenější medicína jsou Valašské kapky (slivovice).V čaji společně s horkou koupelí dokáže spolehlivě zahnat nachlazení.Používám ji ještě s podpůrnými prostředky medem a citronem.V případě nedostatku kapek sáhnu k druhé alternativě a tím je svařák.

Medulka

Pokud jsem nachlazená a mám rýmu s kašlem, tak piji studené nápoje nebo si koupím polárkový dort a snažím se chodit hodně ven.

flinta

Kamarádka mi na chřipku poradila čaj ze zázvorového kořene s medem a citrónem. Bolest v krku zaháním česnekem. Buď jen na topinku, čerstvej do polívky a nebo pomazánku.

elektrikář

Používám čaj z citronem, pokud to nepomůže vezmu si aspirýn a do čaje přidám rum.Pokud použijete větší dávku rumu, je s vámi v posteli opice a co po vás leze je vám jedno.