Avatar uživatele
coco

Když zjistíte,že na vás něco leze (myslím bacila),jakou první pomoc zvolíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? pokazdejinak, Georgo2010 před 4782 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pokazdejinak

prohřát – zvenku i zevnitř a všemi možnými způsoby ;)
nejlíp mi pomáhá naložit se do horké vany (!ne sprchy) a popíjet k tomu horký čaj s citronem a medem, pak se plynule přesunout do postele a spát! spánek je na všechny bacily nejlepší lék. maximálně do tohoto scénáře přidám navíc ještě další vitamín C – ideálně šťáva z citronu, v nouzi nepohrdnu pilulkou :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Potvrzuju účinnost ohřáté slivovice s medem. My alkoholici si dáme klidně i decku nebo lehce přes, nezkušení velkýho panáka… ideálně ordinovat večer, pak zalézt do postele a chrnět – celkem rychle vás to setne. A ráno je líp. A pokud ne, tak příští večer opakovat ;o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Podle toho co na mě leze za bacila když rýma kapky do nosa,kašel biliné čaje,panadol,když teplota ipobrufen a zábal,průjem endiaron,zácpa laxil,jinak vitamíny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JanyOK

pomáhá zázvorový čaj s kapkou něčeho ostřejšího ;o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbysek

slivovice s medem a citronem svarena, a je okamzite bacil pryc,pry take pomaha svarit cervene vino s acilpirinem,ale jsem proti tomu michat leky s alkoholem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Jsem zastáncem přírodní medicíny a plně ji využívám.Nejo­blíbenější medicína jsou Valašské kapky (slivovice).V čaji společně s horkou koupelí dokáže spolehlivě zahnat nachlazení.Používám ji ještě s podpůrnými prostředky medem a citronem.V případě nedostatku kapek sáhnu k druhé alternativě a tím je svařák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Medulka

Pokud jsem nachlazená a mám rýmu s kašlem, tak piji studené nápoje nebo si koupím polárkový dort a snažím se chodit hodně ven.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
flinta

Kamarádka mi na chřipku poradila čaj ze zázvorového kořene s medem a citrónem. Bolest v krku zaháním česnekem. Buď jen na topinku, čerstvej do polívky a nebo pomazánku.

před 4727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Používám čaj z citronem, pokud to nepomůže vezmu si aspirýn a do čaje přidám rum.Pokud použijete větší dávku rumu, je s vámi v posteli opice a co po vás leze je vám jedno.

před 4762 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek