sesednizkola

Kdyz ze me zamestnavatel udela vyslance a pojedu napriklad z Andela na Vysocanskou, musi mi uhradit cestovni naklady?

Musi mi dat na listek na metro nebo na benzin? Pokud ne a kdyz odmitnu, protoze na listek nemam, muze me nejak postihnout? Kdyz mi na listek neda a chyti me revizor, zaplati za me pokutu, kdyz je to v praHcovni dobe?

A co kdyz jsem vagus a na ten listek nemam, tudiz nemuzu se tam prepravit a nebudou mi mit co proplatit? Musim se natu cestu vydat? Ciste teoreticky.

Nejlepší odpověď
anonym

Lístek dát nemusí, zaplatíte ho ze svého, ale pak ho předáte do účtárny a ve výplatě to dostanete proplaceno, popř.to zaplatí ihned po předložení jízdenky či účtenky za benzín.
Takto to chodí ve většině firem.

Další odpovědi
Hans51

Pokud máte sjednané jako místo výkonu práce Prahu, máte smůlu, žádné náklady Vám hradit nemusí, záleželo by pouze na jeho benevolenci.

A pokutu za Vás samozřejmě také platit nemusí, přepravní podmínky jste porušil Vy, ne zaměstnavatel.

Kepler

Takovou prkotinou bych se vůbec nezabýval, abych nevypadal jako lakomec. Ale ano, je to taky služební cesta.

ivzez

Vyšle-li zaměstnavatel zaměstnance na pracovní cestu,
musí mu poskytnout cestovní náhrady, stravné.

Pracovní cestou se míní cesta + výkon práce v jíném místě, než v místě,
které bylo v pracovní smlouvě sjednáno jako místo výkonu práce.

Málokterý zaměstnavatel sjednává užší místo výkonu práce než obec. Zaměstnanec s místem výkonu práce „Praha“ nárok na náhrady mít nebude
(navíc by zřejmě měl tramvajenku, takže by jízdenku ani nekupoval)…