Avatar uživatele
sesednizkola

Kdyz ze me zamestnavatel udela vyslance a pojedu napriklad z Andela na Vysocanskou, musi mi uhradit cestovni naklady?

Musi mi dat na listek na metro nebo na benzin? Pokud ne a kdyz odmitnu, protoze na listek nemam, muze me nejak postihnout? Kdyz mi na listek neda a chyti me revizor, zaplati za me pokutu, kdyz je to v praHcovni dobe?

A co kdyz jsem vagus a na ten listek nemam, tudiz nemuzu se tam prepravit a nebudou mi mit co proplatit? Musim se natu cestu vydat? Ciste teoreticky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Lístek dát nemusí, zaplatíte ho ze svého, ale pak ho předáte do účtárny a ve výplatě to dostanete proplaceno, popř.to zaplatí ihned po předložení jízdenky či účtenky za benzín.
Takto to chodí ve většině firem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hans51

Pokud máte sjednané jako místo výkonu práce Prahu, máte smůlu, žádné náklady Vám hradit nemusí, záleželo by pouze na jeho benevolenci.

A pokutu za Vás samozřejmě také platit nemusí, přepravní podmínky jste porušil Vy, ne zaměstnavatel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Takovou prkotinou bych se vůbec nezabýval, abych nevypadal jako lakomec. Ale ano, je to taky služební cesta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Vyšle-li zaměstnavatel zaměstnance na pracovní cestu,
musí mu poskytnout cestovní náhrady, stravné.

Pracovní cestou se míní cesta + výkon práce v jíném místě, než v místě,
které bylo v pracovní smlouvě sjednáno jako místo výkonu práce.

Málokterý zaměstnavatel sjednává užší místo výkonu práce než obec. Zaměstnanec s místem výkonu práce „Praha“ nárok na náhrady mít nebude
(navíc by zřejmě měl tramvajenku, takže by jízdenku ani nekupoval)…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek