ivosek2

Když zazvoní tak končí hodina pro žáky nebo jenom končí hodina pro učitele?

znáte to .. :D často učitelé říkají ,,zvonění je pro učitele, ne pro žáky'' je to pravda?

Nejlepší odpověď
Drap

Zvonění je pro všechny, ale hodinu končí vždy učitel. I kdyby už zvonilo 3×

Další odpovědi
annas

Školy maj většinou v dodatku školného řádu napsané.

„Zvonění na konci hodiny je pokyn pro učitele, nikoliv pro žáky. Žák může vyjít ze třídy jen se souhlasem učitele nebo po jeho odchodu ze třídy.“

http://www.ssmk­.eu/online/skol­ni-rad/files/asset­s/basic-html/page4.html

Ale je pravda, že učitel by neměl bezdůvodně hodinu zkracovat či priodlužovat.
Doplňuji:
Napadly mě vtipné reakce některých učitelů na zvonění. Sesbírali studenti jedné školy.

„Máte k tomu něco? Máte. Děkuji, zvonilo, rozchod.“
„Končíme. Nezapomněl jsem zde nic? Výborně, nic. Už zapomínám zapomínat. "
"Polovině třídy bych mohl popřát dobrou noc a druhé polovině dobrou chuť.“
„Na závěr bych řekl toto: O tomto králi mluvil jedni dobře,, druzí špatně. Nechme ho být, jaký byl. Zvonilo na přestávku.“

ivzez

Zvonek je upozornění pro učitele.
Hodinu nekončí zvonek, ale učitel.

gecco

Učitel určuje, kdy skončí hodina – zvonění žáky vůbec nemusí zajímat…
Učitel je (v daném případě) šéf…
😉

honza19hk

hodinu končí učitel !

anonym

Hodinky učitele jsou důležité.
http://presny­cas.eu/
Doplňuji:
Samozřejmost.