Avatar uživatele
kurec

Když zavřu oči vidím to stejné jako člověk s uplnou slepotou?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Anikitos před 2083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ne. Mnoho lidí, když se pokoušejí představit si, co by viděli, kdyby oslepli, jednoduše zavře oči. Ale i se zavřenýma očima stále vidíte černotu. Ti, kteří jsou slepí od narození a nemají žádné vizuální vjemy, nevidí ani černě, ani bíle – nevidí nic. Abyste to pochopili, představte si, jak to „vypadá“ vzadu na Vaší hlavě. 🙂
https://cooper­vision.cz/blog/co-vidi-slepi-lide%3F

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nie, vy si premietate v tých zatemnených očiach obrazy z pamäti. Rodení nevidiaci nepoznajú farby, perspektívu a tvary vzdialených predmetov.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

marci: ten příměr o tom „jak to vypadá vzadu na vaší hlavě“ není moc dobrý. Vím to docela dobře i bez použití dvou zrcadel. S využitím hmatu a chvatů si sjedu kombajnem značky Remington hlavu i vzadu a navíc jsem tak zjistil, jak hrbolatou lebku mám. Lepší příměr by mi přišlo: zkus popsat slepému barvy!

před 2083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Já bych to zkusil jinak: představ si, že slyšíš končetinami, jako některý hmyz například (sarančata třeba). Normální člověk si to asi představit nedokáže, protože sluchový vjem mu prezentuje ucho s hlavou. Zrovna tak si nedokáže slepý (od narození) představit vjem zrakový.

před 2082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Taky pravda. Ryby vnímají okolí taky jenom postranní čárou na těle a pak ještě čichem. Takže kde je voda kalná, zrak je jim k ničemu. Zrovna tak i netopýři, to zase mají echolokaci

před 2082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví