Když zapneme kotel, uniká z něj plyn. CO s tím? je to nebezpečné?

Doplňuji:
No… ano, vím, ale asi myslíme jiný plyn, asi sem se možná špatně vyjídřila o.O
Zkusím to znovu.....
Když se zapne kotel, tak z něj asi uniká plyn, protože jde u něj cítit plyn. Ale ten, co jena sporáku. A vy myslíte nějaký bez zápachu, ale já myslím ten co cítíme. Měli bysme zavolat opraváře? Nebo to jen potřebuje nějak vyčistit?

Nejlepší odpověď
Banán88

nekourit, odvetravat a okamzite zavolejte servis.. a na ten radsi pockejte, at nezvoni :)
Doplňuji:
… kriste, vy u toho porad stepujete ????

Další odpovědi
ivzez

Haničko, to nás testuješ,
nebo si z nás děláš legraci?

Určitě sama dobře víš, že
je únik plynu nebezpečný.

cochee

Ano, ten plyn, co cítíte na sporáku, je tentýž jako na kotli a je to opravdu zemní plyn. Takže viz Banán88. A pro isteron: zemní plyn je sice bez zápachu, ale ten, co nám doma topí, zápach má, je totiž záměrně producenty plynu odorizován (tedy „zasmrazen“), aby bylo možno jeho únik detekovat pouhým čichem.

isteron

Určite, že je to nebezpečné ! Zemný plyn je výbušný a bez zápachu .
Doplňuji:
ešte je nebezpečný oxid uholnatý , CO. Ten je otravný a nie je ho cítiť. Máte nedokonalé spalovanie alebo deravý komín a nedokolnalý odvod spalín. Zavolajte plynára, ten vám to zmeria detektorom plynu ! Mimochodom, k nám do kotolne plynár vstupoval vždy so zapnutým detektorom. Tak ako technici v atómovej elektrárni !

mosoj

A co takhle roční povinná prohlídka kotle, tu jistě máte ! A komínu též.

mosoj

A co takhle roční povinná prohlídka kotle, tu jistě máte !

anonym

A co se může stát, když se toho nadýcháme, před chvílí rodiče zapli topení a začalo o zase ,,smrdět" a nedá se ani kolem toho projít -.- řekla sem to mamce, a ona at to teda vypnu, tak sem to vypla, ale je tu furt ten zápach. Tak sem trochu vyvětrala.

cochee

Bože můj (a to jsem antiteista)… tady přece vůbec nejde o nějaké nadýchání, ale o to, že stačí jedna jediná tepelná iniciace – sirka, zapalovač, jiskra statické elektřiny, jiskra od elektrického zvonku – a celý kvartýr/barák vám JEBNE a spadne na hlavu a vy budete rádi, jestli přežijete!