Avatar uživatele
Zlatý

Když zaměstnavatel propustí zaměstnance, kterému se zdá, že neoprávněně.Jak se může zaměstnavatel posichrovat, že

propuštěný zaměstnavatel v nějaké "slabé" duševní chvíli nevymyslí nějakou "blbost", která by zaměstnavateli uškodila víc než samotnému propuštěnému zaměstnanci ?

Třeba propuštěný zaměstnanec napíše nějaký článek do místních novin (nemám na mysli totální výmysli, ale pravdu, a ukázání na ne zcela korektní praktiky ve firmě, třeba i zákonné, ale ne zrovna v souladu s dobrými mravy) nebo pozve televizi.

Nemám na mysli propuštění za nějaké Závažné porušení předpisů, že by třeba přišel ožralý, ale třeba že má nižší vzdělání a kvalifikaci a zaměstnavatel raději upřednostnil svého známého, před ním, když ve firmě pracoval už několik let a nebyli s ním problémy.

Nebo se nechá dobrovolně hospitalizovat do psychiatrické léčebny a pak bude po zaměstnavateli vyžadovat proplacení léčby (předpokládejme, že mu "křivda" zaměstnavatele způsobila nějaké "rozhození" psychiky).

Jak může zaměstnavatel minimalizovat škody, aby zaměstnanci nehráblo a nevymyslel nějakou kravinu, že v očích veřejnosti bude vypadat jako chudák (dejme tomu, že to bude na 75% pravda, že by skutečně propuštěn neoprávěně, že to šlo řešit jinak - třeba novým proškolením, pro zvýšení kvalifikace zaměstnance) a zaměstnavatel ten špatný, ono veřejné mínění taky má vliv na zisky firem?

Ne každý zaměstnavatel si může dovolit "zaplatit" firmě specializující se na propouštění zaměstnanců, který pomohou propouštěným zaměstnancům najít uplatnění u konkurence.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nijak.

Dá-li zaměstnavatel neplatnou výpověď, může zaměstnanec trvat na dalším zaměstnávání a podat na zaměstnavatele žalobu. Až do rozhodnutí soudu bude zaměstnancem a zaměstnavatel mu buď bude přidělovat práci a odměňovat za ni, nebo bude muset zaměstnanci vyplácet náhradu mzdy.

A rozhodne-li se zaměstnanec nekorektní jednání zaměstnavatele medializovat, bude to podle mne v pořádku.


Avatar uživatele
Bronzový

Chlape,začni dělat něco pořádnýho,přestan sedět doma a vymýšlet kraviny.


Avatar uživatele

Hele, já mám návrh. Jdi zvracet ta svoje moudra jinam. OK?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 541
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.