Rokio

Když žák něco provede, má právo na obhajobu?

Každý, kdo něco spáchá, má právo hájit se. Má toto právo i žák?

Nejlepší odpověď
led

Právo na obhajobu má, ale…
pochovat v priebehu roka celú rodinu, ako výhovorku pre neprítomnosť na vyučovaní, alebo rôzne katastrofické dôvody ( autobusu odpadlo koleso, budík padol do lavóra a podobne) sú zaujímavé námety na poviedky ale nie na riadnú obhajobu svojej lajdáckosti.

PS. tie uvedené príklady sú skutočné aj keď ani jedno úmrtie v rodine tohto žiaka nebolo skutočné.

Další odpovědi
Drap

Před soudem ano. Pokud poruší školní řád, neni co obhajovat. Pokud by bylo co obhajovat je nutné posoudit případ od případu

klumprt

Tak snad si s ním někdo promluví, než mu dají důtku nebo sníženou známku z chování. A v rámci té promluvy se může hájit.
(„To umyvadlo jsem utrhl úplně omylem, paní učitelko.“)